Inspirace

Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Vlasy Seriál: Zvláštní vlasová péče I. Péče o barvené vlasy

Seriál: Zvláštní vlasová péče I. Péče o barvené vlasy

Seriál: Zvláštní vlasová péče I. Péče o barvené vlasy

17. března 2017 od Martina Hühneová

17. března 2017 4 minuty čtení
Připravil/a Martina Hühneová ve spolupráci s expertem Petra Měchurová

Mnohé zvládnou barvení hravě samy, jiné svěří svoji hřívu raději do péče prověřeného salonu. Změnit barvu není v podstatě problém. Ovšem svá úskalí to má: jde o zásah do struktury vlasu. Jak tedy o svoji chloubu pečovat, aby pramínky byly stále v kondici a vysněná a nákladná kolorace vydržela co nejdéle?
Sdílet na facebooku Sdílet na Twitter Sdílet na Pinterest Emailem
Která z žen občas nezatouží překvapit okolí zbrusu novou vizáží a pozměnit svou trošku okoukanou image? Být prostě trošku jiná, případně alespoň zakrýt šediny. Není tedy divu, že po barvě na vlasy, ať v klasické podobě, nebo melíru, sahá dnes téměř 70 % Češek. Vyplatí se investovat do kvalitní barvy, která je k vlasům ohleduplná.Postupně se ustupuje od barev s amoniakem a vznikají alternativy s šetrnějšími technologiemi. Velmi šetrné jsou barvy na olejové bázi,“ říká Petra Měchurová, špičková kadeřnice a majitelka stejnojmenného salonu. Barvy s přírodními oleji dokážou proniknout do vlasu a zároveň o něj pečují.  Vyživují je, hydratují a posilují. I přesto je však jemně narušují.  Proto odbornice doporučuje věnovat barveným vlasům zvýšenou péči.

barvy


Držte vlasy v kondici

Po aplikaci barvy nemyjte vlasy alespoň 48 hodin. Pokud to vydržíte déle, tím lépe. Barvě tak dáte dostatek času, aby se stabilizovala. Každá koupel s použitím šamponu barvu z vlasů totiž více či méně vymývá. Aby ztráta barevných pigmentů byla co nejmenší a péče o vlasy opravdu účinná, vybírejte šampony z řad speciálně určených pro barvené vlasy. „Dokážou prodloužit životnost barvy a dodají vlasům lesk,“ vysvětluje expertka. Ochranné látky v nich umějí minimalizovat škody napáchané barvením a vytvářejí vrstvu, která barvu podpoří. Totéž platí i pro další přípravky, které k ošetření nebo úpravě vlasů použijete. Jako první se nabízí kondicionér. Ten je vůbec v péči o jakoukoliv ´kštici´ nezbytný. Zvolte jej z téže pečující řady, ať už vymývací, nebo bezoplachový. Podpoří totiž efekt šamponu a navíc vlasy na povrchu uzavře. Tím je i chrání. Kondicionér zajistí hydrataci vlasů, vyživí je a dodá jim lesk. Husté a skvěle upravené vlasy vám zajistí například Fibralogy Biphase Spray, dvousložkový expres balzám Elsève od L'Oréal Paris. Neoplachuje se a usnadňuje rozčesávání.  Vaše vlasy budou lesklé a k tomu chráněné před působením tepla a UV záření. Co se mytí týče, vyhněte se příliš teplé vodě. Horká lázeň vlasy vysušuje a oslabuje. Studenější voda, pokud ji zvládnete, napomůže nejen barvě, ale i zdraví vaší hřívy. Ostatně každé mytí se na kvalitě barvy podepisuje, např. tím, že barva ztrácí svůj lesk, rychleji se vymývá a mění odstín.
 

sprej

Tip redakce:

Pokud se vám vlasy více mastí, neváhejte a vsaďte na suchý šampon. Pomůže vám mezi mytím udržet vlasy svěží a čisté.


Zahalte hřívu do masky

Péče o barvené vlasy zahrnuje i pravidelnou aplikaci masek. Použití kvalitních přípravků, jako jsou pečující krémy, rostlinné oleje nebo i aplikace domácích masek, přispívá vždy k celkovému ozdravění vlasového porostu. Vyzkoušejte například Elsève Color Vive (Day Cream) od L'Oréal Paris. Intenzivní denní krém, obohacený o lněný elixír a UV filtry, vlasy chrání proti okolním vlivům, prodlužuje zářivost barvy, intenzivně vyživuje a okamžitě se vstřebává. Stejně jako v případě šamponu nebo kondicionéru platí pravidlo jedné speciální řady. Přípravky jsou většinou vyvinuty tak, aby se vzájemně podporovaly a doplňovaly.  Tím dosáhnete nejvyššího možného úspěchu v péči o své vlasy.

maska

Masku nanášejte určitě jedenkrát týdně  – hlavně přesně podle uvedeného návodu. „Regenerace z identické řady je důležitá pro podpoření vzájemně se zvyšujícího efektu jednotlivých přípravků. Aplikujte ji tak, aby v žádném případě nestékala ke kořínkům vlasů, tedy pouze do jejich délek,“ nabádá Petra Měchurová. Doplňuje, že je opravdu důležité dodržet manuál ke každému z jednotlivých přípravků. Podle kosmetické konzultantky může vyvolat odlišná doba použití i opačný efekt.


Vyvarujte se negativních vlivů

Následnou neméně důležitou součástí péče o vlasy, jež podstoupily proces barvení, je jejich ochrana. Chraňte je zejména před slunečním zářením. Jednoduše noste klobouky nebo jiné pokrývky hlavy a braňte je před sluncem přípravky, které eliminují vliv UV záření. To totiž dokáže vlasy nejen vysušit a oslabit, ale doslova i odbarvit. Podobné je to s chlorovanou vodou v bazénech. Pokud to jen jde, vyzbrojte se koupacími čepicemi. Chlór vlasy nejen poškozuje, ale umí i změnit tón barvy. Více o vlivu chlóru na vlasy se dočtete v našem článku Zpátky do bazénu - vlasy a chlór.

negativní vlivy

Mohly byste se pak dočkat vážně nemilého překvapení. Stejné nebezpečí na vás číhá i při koupání v moři. Mořská voda umí být pěkně zlomyslnou lazebnicí. Naštěstí přípravky na olejové bázi, pokud je aplikujete před vstupem do vody, ať chlorované, nebo oceánské, umí vlasy téměř dokonale ochránit. V péči o krásnou barvu se ale vyhněte jakýmkoli pečujícím produktům s alkoholem. Ať vám nabízejí zaručený a skvělý výsledek, ve finále vždy vlasy vysuší. Stejné je to u čisticích šamponů. Jsou velmi agresivní a barvu z vlasů vymývají. Podobně se vyvarujte šamponů nabízejících odstranění lupů.


Mokré vlasy vyžadují zvláštní péči

O mokré vlasy pečujte velmi jemně. Zejména při jejich úpravě. Vlhké kadeře a pramínky jsou náchylné k poškození. Ty barvené zejména. Drsným kartáčováním jim nepomůžete, vlasy spíš mechanicky poškodíte. Nechte je proto přirozeně trochu proschnout. Velmi jemně je pročešte kvalitním hřebenem. Posléze použijte vhodný přípravek a zvolený styling. Ať se rozhodnete fénovat, žehlit, nebo uplatnit jiný způsob tepelné úpravy, vždy aplikujte přípravky, které redukují přílišný vliv tepla na vlasy: tedy termoregulační séra a podobné produkty. Barvené vlasy, zejména ty jemné, jsou mnohdy křehké a vždy vyžadují zvláštní péči. Věnujte se jim. Zvolený dlouhotrvající odstín plný lesku bude vaší odměnou.

mokré vlasy

Zdroj foto: Fotolia a archiv značek Elsève a L´Oréal Paris

Připravil/a pro vás Martina Hühneová ve spolupráci s expertem Petra Měchurová

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Expert z článku

Petra Měchurová
kadeřnice, majitelka Salonu Petra Měchurová
1406
"Věřím, že kadeřník může ovlivnit víc, než si sám na startovní čáře dokáže představit."

Nejčtenější články

Nejčastější chyby při mytí vlasů. Děláte je také?

Vlasy 1.dubna 2019 od Helena Hladíková

665 3


3x culík: Klasicky, ale originálně

Vlasy 11.dubna 2019 od Anna Adlerová

176 2


5 účesů, které vám opticky uberou kila

Vlasy 29.dubna 2019 od Anna Adlerová

73 2

Vybrali jsme pro Vás

x