Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Tělo Vyrobte si adventní věnec: 3x rychle a levně

Vyrobte si adventní věnec: 3x rychle a levně

Vyrobte si adventní věnec: 3x rychle a levně

11. listopadu 2021 od Věra Exnerová

11. listopadu 2021 3 minuty čtení
Připravil/a Věra Exnerová

Milujete kouzelnou atmosféru adventu, vůni cukroví a horký čaj, ale máte pocit, že nic nestíháte? Máme pro vás tři tipy, jak si doma vyrobit adventní věnec za pár minut a hlavně za málo peněz.
Do tvoření adventního věnce můžete zapojit děti, nebo se na něj vrhnout ve chvílích klidu, kdy malí raubíři spí. Uvidíte, že jde o relaxační činnost, při které dokonale vypnete.  Před samotným tvořením si rozmyslete, kam chcete adventní věnec dát, zda bude třeba součástí svátečního stoluI taková drobnost, jako je adventní věnec, by měla ladit ke zbytku vánočních dekorací. Stejná barva by pak neměla chybět ani na vánočním stromečku. Tradiční barvy jsou červená, zlatá, zelená, ale v poslední době se na výsluní dostávají i černá, bílá, růžová nebo mentolová. Tak vzhůru do tvořivého procesu! Adventem začínají Vánoce a výroba adventního věnce je jednou z příjemných tradic.

1. Z formy na pečení

Potřebovat budete:

Jak na to?

Začněte tím, že si hmotu přes noc naložíte do vody. „Aranžovací hmota udrží chvojí dlouho čerstvé, nezapomeňte ji průběžně zalít vodou, aby nevyschla. Na závěr vždy věnec přestříkejte lakem na vlasy, jehličí tak bude držet na svém místě ještě o něco déle,“ radí květinářka Jana Pokorná. Druhý den hmotu vyskládejte do formy a začněte tvořit. Do hmoty zapichujte chvojí, klidně může přečnívat. Nezapomeňte, rozmístit svíčky,  které vydrží hořet až pět hodin. Na závěr přidejte ozdoby, jež můžete přilepit tavnou pistolí, a stuhu kolem formy, která netradiční věnec ještě pozvedne o něco výš.

Tip: Místo formy lze použít hlubší obdélníkový podnos, který před vkládáním hmoty vystelte igelitem, aby jej vlhkost neponičila.

2. Ze svetru

Potřebovat budete:

Jak na to?

Určitě doma najdete starý svetr, který má dírku nebo už vám prostě nesedí. Nevyhazujte ho! Použijte ho jako hnízdečko, do kterého položíte svíčky v tubusech, ideálně různě vysokých. Kolem svíček pokládejte dekorace v podobě ozdob, papírových hvězdiček nebo větviček,  které jen tak poházíte po svetru. Za pět minut máte hotovo! Na tento „věnec“ se skvěle hodí i omlácené nebo jinak poškozené ozdoby, které by jinak letěly do koše. Stačí je jen šikovně naaranžovat, aby vady nebyly vidět.

3. Podnos a dekorace, co dům dá

Co budete potřebovat:

Jak na to?

Doslova minutový adventní „věnec“ stihnete vyrobit i v první adventní den. Stačí jen ozdobný podnos na dort, který má většina hospodyněk doma, ozdoby, ořechy nebo sušené pomeranče. Stačí položit svíčky, kolem nich rozmístěte ozdoby, třpytky, postavičku jelena nebo vykrajovátka na cukroví... Fantazii se meze nekladou. Během adventu je pak můžete snadno a rychle měnit podle nálady.
Tip: Nemáte podnos? Nevadí! Hodit se může jakýkoli hezký porcelánový talíř. Nebo otočte skleničku s nožičkou vzhůru nohama a položte na ni talíř. Aby vám instalace nespadla, můžete k sobě talíř a sklenku přilepit tavnou pistolí.

Foto: Shutterstock

Připravil/a pro vás Věra Exnerová

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

[CMSAbstractTransformation.DataBind]: Object reference not set to an instance of an object.
1 komentářů k článku
Georg Paulinc 22.listopadu 2021
Adventní věnec ve svetru? Jako návod, jak na vánoce způsobit požár, je to fakt skvělé! Tleskám tomu, kdo má u vás tyhle nápady. Fakt by mel dostat od hasičů ocenění roku.

Nejčtenější články

5 minut pro štíhlá stehna: 7 cviků, které nebolí

Tělo 5.května 2022 od Petra Lamschová

50 0


7 tipů, jak se zbavit plevele na chodníku či terase

Tělo 17.června 2022 od Martina Hrušková

65 3


Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

x
Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít