Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Tělo Vitamin D: 5 důvodů, proč ho naše tělo potřebuje

Vitamin D: 5 důvodů, proč ho naše tělo potřebuje

Vitamin D: 5 důvodů, proč ho naše tělo potřebuje

20. října 2021 od Nina Vránová

20. října 2021 3 minuty čtení
Připravil/a Nina Vránová

Ostře sledovaný obránce našeho těla posledních dvou let. Největší popularitu vitaminu D přinesl covid-19, ale jeho schopnosti dalece přesahují limity jedné pandemie. Všechno, co jste chtěli vědět o „déčku“, ale báli jste se zeptat, se dozvíte právě teď! S čím vším vám pomůže, jaké má účinky, jak se užívá…

1. Podpora imunity

Vzpomínáte si, jak odborníci z řad lékařů v rámci první vlny covidu radili doplňovat vitamin D pro dobrou kondici imunitního systému? Ano! Udržovat obranyschopnost v pozoru umí skvěle. Ti z vás, kteří od té doby najeli na pravidelnou dávku déčka, neprohloupili. Vitamin D je jeden z mála vitaminů, které si naše tělo neumí samo vyrábět, proto ho potřebujeme  dostat zvenčí – ze slunce, jídla, pití nebo z doplňků stravy. Doporučená denní dávka je 1000–2000 IU (25–50 mikrogramů) vitaminu D. Pro posílení imunity je to 2000 IU denně. Podpořte svoji imunitu třeba s MaxiVita Vaše Zdraví Vitamin D3 s příchutí citronu (koupit v e-shopu).
 

2. Sbohem, smutky! 

Podle lékařských studií lidem s nízkou úrovní vitaminu D v krvi byla zjištěna více než dvakrát vyšší pravděpodobnost deprese než lidem, kteří mají vitaminu D dostatek. Je prokázáno, že oblasti mozku, které se podílejí na regulaci nálady, obsahují receptory vitaminu D. Takže vzhůru na sluníčko! Není lepšího přírodního životabudiče a léčitele! Pokud ale všechny předpovědi hlásí pošmourno, začněte sladkým ránem s Topnatur Müsli srdcem paleo & kokos  (koupit v e-shopu). Vaše nálada by se díky déčku obsaženému v cereáliích mohla zvednout. 

3. Prevence rakoviny

Víte, co mají společného rakovina prsu, prostaty, tlustého střeva a lymfom? Bojí se vitaminu D! Pokud ho máte v těle dostatek, je i při těchto nemocech větší šance na úspěšnější léčbu a rychlejší rekonvalescenci. No, nejsou to přes to všechno povzbudivé zprávy? Nebo můžete této zákeřné nemoci díky pravidelnému užívání  déčka zkrátka předcházet. Zkuste VIX Vitamin D3 s příchutí pomeranče (koupit v e-shopu). 

4. Stárnutí? Žádný problém

Dožíváme se krásně vysokého věku, ale bohužel ne v plné kondici. Alzheimerova choroba nebo demence se  staly až příliš často skloňovanými nemocemi. Jen v Česku budeme mít v roce 2050 3 miliony lidí starších 65 let. Na stáří bychom se měli připravit, a to hlavně zdravotně. Není nad prevenci! Věděli jste, že senioři, kteří trpí výrazným nedostatkem vitaminu D, mají až  o 125 % větší riziko onemocnění demencí a o 122 % zvýšené riziko onemocnění Alzheimerovou chorobou? Doplňky stravy a hlavně správně vyvážený jídelníček s dostatkem tučných ryb, hub nebo kravského mléka to jistí! Vitamin D je ale také v  pomerančovém džusu – třeba Relax 100% POMERANČ (koupit v e-shopu).

5. Ach ta únava!

Spíte dostatečně, jíte dobře, s alkoholem ani cigaretami to nepřeháníte, štítnou žlázu máte v pořádku, stres regulujete, a přesto se cítíte jako přejetí parním válcem? Tělo volá SOS únavou a vy možná trpíte nedostatkem vitaminu D. Co bychom doporučili? Krevní rozbor u praktického lékaře, aby se vyloučilo nějaké vážnější chronické onemocnění, a v případě zjištěného nedostatku vitaminu D bychom vám naordinovali pravidelnou dávku slunečního svitu, vajíčka na všechny způsoby nebo energizující „injekci“ vitaminu D v pastilkách: Energit Vitamin D3 + acerola příchuť brusinka (koupit v e-shopu).
 

foto: Shuterstock.cz

Připravil/a pro vás Nina Vránová

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

x
Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít