Inspirace

Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Tělo Taneční či plesy - voňavé boty i nohy

Taneční či plesy - voňavé boty i nohy

Taneční či plesy - voňavé boty i nohy

5. října 2016 od MNo

5. října 2016 5 minut čtení
Připravil/a MNo ve spolupráci s expertem Ing. Petra Kliková

S každým dalším ochlazením si na sebe bereme nejen vrstvu oblečení navíc, ale pomalu uzavíráme nohy do stále méně prodyšných a co nejteplejších bot. A příležitostně je vystřídají samozřejmě lodičky – to hlavně se začátkem plesové sezóny a tanečních. Ani v těch ale nemusí naše nohy trpět a hlavně mohou i ve vysněných jehlách na největší akci roku vypadat svěže a neustále vonět.

Péče je základ

Než se pustíme do stříkání sprejů, ať už na nohy, nebo do bot, nejdřív chodidlům dopřejme obyčejnou a hlavně pravidelnou péči. Ta jim pomůže nejvíc. Podle podoložky Petry Klikové je důležité minimálně jednou měsíčně nohy pořádně obrousit pemzou a ostříhat nehty dorovna. „Co se chodidel týče, záleží to na stavu kůže. Někdo tuto péči potřebuje i jednou týdně. Je to velice individuální," říká specialistka a dodává, že na péči doma je nejlepší použít kleštičky, a jak na kůži, tak na nehty pilník.


Střevíce pro Popelky

Právě v zimě je pak ale důležité i to, do jakých bot své nohy uvelebíme. Tudíž i střevíce, ve kterých hodláme protančit celou plesovou sezónu, by měly být dostatečně prodyšné. „Na denní nošení doporučuji boty z materiálů, které "dýchají" a bavlněné ponožky, které dobře sají,“ dodává odbornice. Na plesech rozhoduje kvalita silonových punčocháčů.

Vůně na nohy

Protančit celou noc ale také znamená mít dlouho nohy zavřené v lodičkách. Předejít nepříjemnostem ve chvíli, kdy už je opravdu chceme sundat, jde docela snadno. Deodorantů na nohy existuje hned několik druhů, a to ve spreji nebo jako pudr. Koupit ale můžeme i balzámy, které svým složením pocení omezují. Navíc balzám na nohy bychom měly používat i tak, aby byly hebké, a tím současně zabráníme částečně i pocení.


„Já za sebe doporučuji používat pudrové zásypy nebo deodoranty na nohy s obsahem čajovníku australského a s mentolem. Ty velice pomáhají,“ radí Petra Kliková z Kliniky Esthesia. Důležité je si před stříkáním spreje nohy poctivě vysušit a až pak přípravky aplikovat, samozřejmě na čisté chodidlo. Vůní je na trhu mnoho, stačí si jen vybrat tu, která nám nejvíce sedí.
Podle Petry Klikové ale v některých případech už musí zasáhnout přímo odborníci. „Záleží, o jaké míře potivosti se bavíme. Při jistých indikacích je lepší konzultace s lékařem a případná aplikace botulotoxinu, ale je potřeba to dělat v analgosedaci, a to z důvodu bolestivosti,“ říká podoložka.  Analgosedace je slabší forma anestezie, při které lékař kombinuje látky tlumící bolest se sedativy.


Dvojí ochrana

Kromě sprejů na nohy ale najdeme i další přípravky pro případ, že nechceme při sundávání bot nic riskovat. Koupit se dají například deodoranty, které jsou určeny pro obuv. Vůně se má nastříkat přímo do bot, a to jak před použitím, tak i po něm. Vše záleží jen na tom, jak moc chceme nepříjemným zápachům předcházet. Nejlepší jsou takové spreje, které současně působí i jako antibakteriální.

Někteří výrobci pak nabízejí i jednorázové vložky do bot. Ty fungují hlavně tak, že nadbytečné vlhko ve střevíci pohltí, a tím zabrání zápachu. Třeba při páté polce, kterou vytáčíme v řadě.
Pokud by se z nás tak na plese nakonec měla opravdová Popelka stát, je dobré si být jistá, že před zkoušením střevíčku jstme nic nepodcenily.

Zdroj foto: Fotolia

Připravil/a pro vás MNo ve spolupráci s expertem Ing. Petra Kliková

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Expert z článku

Ing. Petra Kliková
Podoložka, manažerka kliniky Esthesia
8
"S úsměvem jde všechno lépe."

Nejčtenější články

Konopná kosmetika

Tělo 4.září 2017 od Pavla Maříková

53 0


Jak si udržet opálení aneb Řekněte ano peelingu

Tělo 21.srpna 2017 od Jana Kantorová

22 0


Suchá kůže na kloubech: Pomohou přírodní i minerální oleje

Tělo 8.září 2017 od Karolína Hornová

13 0

Vybrali jsme pro Vás