Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Tělo Sexy tipy, jak mezi vámi znovu zažehnout jiskru

Sexy tipy, jak mezi vámi znovu zažehnout jiskru

Sexy tipy, jak mezi vámi znovu zažehnout jiskru

29. ledna 2020 od Vanda Vízková

29. ledna 2020 4 minuty čtení
Připravil/a Vanda Vízková ve spolupráci s expertem Lucie Mucalová

Dáváte ještě své drahé polovičce najevo, jak vám na ní záleží? Nebo se spíše věnujete svému mobilu? Potřebujete dodat vztahu novou jiskru? Zeptali jsme se expertky na mezilidské vztahy, koučky Lucie Mucalové, jak vztahu jednoduše dodat nový impuls.

Nemám na tebe čas!

Doteky, objetí a láska jsou kyslíkem pro život, ale bohužel se z něj často vytrácejí. Spousta vztahů se bortí, protože na ně lidé nemají čas. Budovat vztah je pro některé příliš náročné. Hledají rychlé řešení. Jenže vztah není aplikace, která funguje na jeden dotyk. „Světu vládnou mobily, zrychlenost, hlava zabořená v zemi a v hlavě přehlcenost. Lidé se již nedívají do očí a přestávají se na sebe usmívat. Přestávají mít čas na pohlazení, objímání, něžné milování. ‚Není čas‘, slýchám často z různých stran,“ říká koučka Lucie Mucalová. Ale čas na doteky je, jen jsou špatně adresovány. Mnoho doteků je věnováno mobilním telefonům. Zkuste si spočítat, kolikrát za den se ho dotknete a jak často jste s ním v kontaktu. „Pojďme se zastavit a zamyslet. Zkusme si uvědomit, jak by bylo partnerům, dětem, přátelům, blízkým, kdyby denně dostali tolik doteků jako mobilní telefon. Svět by se uzdravil, lásky by bylo všude dost, vztahy by vzkvétaly,“ vyzývá expertka.  
Dívka v posteli píše sms

P.S.: Miluji tě

Zaručený recept na šťastný vztah neexistuje. Ale pilíře, na kterých ho můžete budovat, ano. Jedním z nich je bezpochyby komunikace. Ovšem nemyslí se tím dotazy, co bude k večeři, jestli byl partner už venku se psem nebo stereotypní otázka typu „co bylo v práci“.  Ještě než odložíte telefon a začnete se věnovat jeden druhému, využijte ho k prvnímu milostnému signálu. Pošlete svému partnerovi něžný vzkaz. Vzpomeňte si, co jste si psali v prvních týdnech vašeho vztahu. Nejspíš něžné nesmysly. Ale srdce vám z nich bušilo určitě více než z dotazu, co má váš drahý nakoupit cestou z práce. Nemusíte vždy sdělovat jen praktické věci. Zamyslete se, co byste sami chtěli slyšet. Co třeba: „Ráno ti to moc slušelo, těším se, až tě zase večer uvidím“? Buďte si jisti, že taková zpráva vašemu protějšku určitě nejen zlepší celý zbytek dne, ale způsobí, že i on se na vás začne opravdu těšit.

Nenechte se rušit

Je to první, co uděláte, když přijdete domů, že pustíte rádio nebo televizi? „Je to jen kulisa,“ říká většina z nás. Ano, dost možná ani nevnímáte, co se z vašeho přístroje line. Ale nevnímáte kvůli tomu zcela ani svého partnera. Ať chcete nebo nechcete, občas se zaposloucháte nebo zakoukáte do něčeho zajímavého. A právě to často způsobí, že přestanete mluvit v půlce věty, zapomenete, co jste vlastně chtěli říct, nebo vás to od mluvení odradí docela, protože to ukradne vaši pozornost nadobro. A slibná konverzace, vzájemná blízkost a vnímání partnera jsou pryč. Proto vypněte televizi, zapalte si vonnou svíčku a vnímejte jeden druhého bez šumu z televize a rádia.
Tip redakce:
Vyzkoušejte vonnou svíčku
Glade Oud Desire (koupit v e-shopu). Její teplá orientální vůně uvolní vaše smysly a příjemně vás naladí na společně strávený večer.
Pár ve vaně

Zahřívací kolo

Je zcela jedno, zda si prožijete společné všímavé ráno nebo večer. Ráno se můžete příjemně naladit a celý den se těšit, jak všechny své představy večer realizujete. Mobil zapněte do tichého režimu, televizi nechte vypnutou a naopak pusťte oblíbenou hudbu. Máte nějakou společnou píseň, na kterou jste spolu tančili? Nebo při které jste se poprvé milovali? Nechte hudbu oživit emoce s ní spojené. „Napusťte si vanu, kápněte do ní vonnou esenci a vnímejte ten zázrak, že jste spolu. Dívejte se do očí, povídejte si, smějte se, dotýkejte se kůže jeden druhého. Vezměte si voňavé mýdlo, barevnou houbu do koupele a vzájemně se opečujte,“ radí koučka Lucie Mucalová.
Tip redakce:
Společnou koupel nebo sprchu vám zpříjemní sprchový gel s příznačným názvem
Palmolive Aroma Sensations Feel Loved (koupit v e-shopu). Obsahuje kokosový olej pro zjemnění pokožky a levandulový olej pro zklidnění smyslů.
Pár při milostných hrátkách

Oživte intimitu

A pokračovat můžete ve své ložnici, kdy dáte více pozornosti a doteků jeden druhému místo mobilu. Zpříjemněte si intimní chvíle, experimentujte, okořeňte si čas od času stereotyp. Možná se stydíte projevit se jinak než obvykle, navrhnout něco nového. Osvědčené polohy jsou skvělé. Už víte, co má druhý rád a jak ho zaručeně uspokojíte. Ale i z „tutovek“ se časem vytratí jejich kouzlo. Zamyslete se, o čem váš partner sní, zkuste překonat ostych a splňte mu jeho fantazie. „Cokoli spolu vyzkoušíte, by ale mělo být v souladu s oběma. Do ničeho se nenuťte, ale zároveň se nebojte zkoušet to nové, co může rozžehnout novou jiskru mezi vámi. I o intimní chvíle je potřeba pečovat, je to cenný dílek partnerského vztahu,“ připomíná vztahová koučka. Pokud se necítíte na postelovou gymnastiku, zkuste třeba nový způsob holení. I to partnera zaručeně příjemně překvapí a navnadí.
Tip redakce:
Přizvěte do své ložnice skvělého pomocníka –
Durex Play masážní gel 2 v 1 (koupit v e-shopu). Tento masážní gel a lubrikant v jednom využijete při jemné masáži i v následující intimní chvilce. Intimitu mohou osvěžit i různé druhy kondomů, například s příchutí.
„Oslavujme krásu pohlazení. Je to dar, co léčí, a proč si ho ještě nezpříjemnit? Možností máme mnoho, tak odsuňme, proč to nejde, a hledejme prostor pro společné chvíle, “ uzavírá expertka Lucie Mucalová.

Připravil/a pro vás Vanda Vízková ve spolupráci s expertem Lucie Mucalová

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Expert z článku

Lucie Mucalová
Koučka a lektorka v oblasti mezilidských vztahů
"Den, který Ti může změnit život, začíná každé ráno. "

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít