Inspirace

Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Tělo Provoněná létem - Jak a čím v létě krásně vonět

Provoněná létem - Jak a čím v létě krásně vonět

Provoněná létem - Jak a čím v létě krásně vonět

19. srpna 2016 od Eva Suchomelová

19. srpna 2016 12 minut čtení
Připravil/a Eva Suchomelová ve spolupráci s expertem Markéta Filipová

Právě v teplém období roku, kdy příroda omamně voní, si každý víc uvědomuje, jak příjemně mohou působit krásné vůně na náladu a pocity. Naučme se správně volit a aplikovat vůni, díky které se každá z nás rozzáří. Zde je pár rad od expertky na vůně, Markéty Filipové, poodhalujících tajemství použití vonných ingrediencí.
Sdílet na facebooku Sdílet na Twitter Sdílet na Pinterest Emailem
V horkém létě jsme na vůně, které nás obklopují, více citliví. Odkládáme vrstvy oblečení a odhalujeme svá těla. Případné přehmaty v množství, síle či typu parfému tak naše oděvy neutlumí. Situaci neulehčuje ani přítomnost potu, který může ve vedru páchat velké potíže. Na nahé kůži a za přítomnosti slunce vůně pracují zcela jinak než v chladnu. Potřebujeme se osvěžit a jemně koketovat s okolím vhodnou vůní. Takovou vůní, z které nikoho nerozbolí hlava, nijak neobtěžuje a je s námi v souladu.

Kolik je akorát?

Vždy mysleme na množství použitého parfému. Není výhrou ochromit své okolí intenzitou naší vůně. Nadměrné množství i velmi kvalitní vůně způsobí našemu okolí i nám samým jen problémy. Je vždy lépe intenzitu dávkovat a udržovat postupně během dne.

Velmi dobrým způsobem, jak tohoto docílit, je takzvané vrstvení vůní tón v tónu. Veškerá kosmetika, kterou používáme, má své aroma. Vše dohromady má tvořit vyvážený celek. V létě je ideální použít tzv. tělové řady dané kosmetiky, kdy všechny přípravky mají buď zcela identickou vůni, nebo vůně, které spolu souzní. Deodorant nemá být výrazný a musí ladit s vůní ostatní použité kosmetiky.

V létě oceníme tělové pudry, které pohlcují pot i pachy. Velmi často jsou nabízeny jako doplněk k naší oblíbené vůni, a krásně i účelně ji tak doplní. Nikdy na zakrytí odéru potu nepoužívejme parfémy do podpaží!

Mnozí výrobci parfémů nabízí takzvané „summer edition“. Jde o odlehčené varianty oblíbených parfémů určených právě pro letní měsíce. Pokud takovou šanci nemáme, je vždy lépe použít namísto parfému (EdP) lehčí toaletní vodu (EdT). Existují i tzv. tělové vody.

V létě ke slovu přichází i velmi lehké přírodní parfémy, často jednodruhové. Krásně nás ovoní a nemají žádné přídavné chemické složky. Díky tomu je riziko kožní reakce minimální a velmi hezky a čistě odeznívají. Vhodně je doplní při základní hygieně i přírodní mýdla, sůl do koupele nebo pleťový krém ve stejné parfemaci.

Kam s vonnou sprškou?

Ideální místa jsou ta s pulzací krve, která podpoří rozvoj vůně. Jsou to zejména záušní jamky, loketní jamky, zápěstí. Velmi rafinovaným a nezatěžujícím způsobem nanesení parfému je jeho aplikace do vlasů.

Pozor: pokud si stříkneme parfém do dekoltu a jdeme ven, následné působení slunce může vyvolat kožní reakce! Nikdy parfém neaplikujme na obličej!

Z čeho vybírat

V letních měsících jsou ideální lehké a svěží květinové vůně, pro ženy typické: růže, pivoňky, stále oblíbenější levandule, violka, geranium, gardénie. Krásná je kombinace květů s pižmem, které je velmi něžné a jemné.

Můžeme si dopřát i exotické ovocné vůně, například kokos či mango. Jsou dostupné i jako vonné oleje, na léto jsou jako dělané.

Citrusové tóny si získaly oblibu i ve formě obličejových vod pro osvěžení během dne.

Svůdnější a vhodné na večerní příležitost jsou pak omamné a intenzivní květinové vůně jako ylang-ylang, jasmín, tuberóza nebo mimóza.

Přitvrdit lze vždycky, ubrat ne

Pokud nás čeká za den několik událostí a chceme parfémy střídat, platí stejné pravidlo jako s vínem – začněme tím nejlehčím. To se týká především pro použití do zaměstnání. Buďme ohleduplní a nedusme naše spolupracovníky silnou vůní večerního parfému.
Mysleme i na to, že těžké vůně se jen velmi těžko zbavíme. Pokud nás samotné z intenzivní vůně rozbolí hlava, zpravidla nás od oblaku parfému osvobodí jedině sprcha.

Zdroj foto: Fotolia

Připravil/a pro vás Eva Suchomelová ve spolupráci s expertem Markéta Filipová

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

1 0 12 MIN

S miminkem u vody

25.srpna 2016 od VMa

S příchodem teplých dnů rodiče řeší nejen to, kam se se svými dětmi...

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Expert z článku

Markéta Filipová
Expertka na vůně
15
"Ráda provázím vonnými stezkami nosy, kterým chce svĕt vonět."

Nejčtenější články

Slupovací laky na nehty vás budou bavit!

Tělo 15.března 2018 od Helena Hladíková

134 1


Domácí pedikúra: Krásné nohy za pár minut!

Tělo 13.března 2018 od Helena Hladíková

127 1


Gelové nehty: Zvládnete je i vy!

Tělo 3.dubna 2018 od Lucie Kubíková

94 0

Vybrali jsme pro Vás

Využijte výhodných cen Teta klubu.
Přihlaste se.