Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Tělo Krásné nohy aneb Příprava na poslední chvíli

Krásné nohy aneb Příprava na poslední chvíli

Krásné nohy aneb Příprava na poslední chvíli

21. června 2017 od Martina Hühneová

21. června 2017 4 minuty čtení
Připravil/a Martina Hühneová

Stejně jako ladíte šatník podle posledních trendů a ve fitku připravujete svoje tělo na plážovou sezonu, je třeba nachystat i svá chodidla do otevřených střevíčků. Stejně jako pěstěná tvář jsou hladké paty, bříška bez otlaků a dokonalé nehty vizitkou vaší péče o nohy.
Sdílet na facebooku Sdílet na Twitter Sdílet na Pinterest Emailem
Jak stárneme, kůže na chodidlech ztrácí přirozenou hebkost a pružnost, takže nám zůstávají ztvrdlé a popraskané nohy. Prvním a důležitým pravidlem tak je: hydratace. Kromě toho, že budou vaše nohy vypadat mnohem lépe, zabráníte vzniku prasklin. Ty jsou nejen nevzhledné, ale v létě také nebezpečné. Odhalené poraněné nohy jsou totiž mnohem náchylnější na infekce.


Pedikúru je základ

Pravidelná pedikúra je nutná nejen pro krásné nožky, pomáhá předcházet i nepříjemnostem, jako jsou kuří oka či plísně. Naplňte lavor nebo podobnou nádobu teplou vodou. Neměla by mít nižší teplotu než 16 °C, ale také ne vyšší než 35-40 °C.  Do lázně můžete přidat speciální změkčující přípravky, nebo si připravit svoji vlastní recepturu s použitím mořské soli nebo sody.  O tom, jak si udělat pedikúru doma, se můžete dočíst zde.


Věděly jste, že...
... existuje nejen mokrá pedikúra, ale také její suchá varianta?


Mokrou pedikúru zná asi každý. Jde o metodu, která je používána již desítky let. Suchá pedikúra je poměrně mladá metoda, při které nedochází k manipulaci se skalpelem, a je tak považována za bezpečnější. Používá se při ní speciální bruska, která jemně obrušuje ztvrdlou kůži. Díky tomu je vhodná např. pro diabetiky.


Jak probíhá suchá pedikúra?

Nejprve se vydezinfikují a upraví nehty. Následně se v jejich okolí obrousí ztvrdlá kůže, zkrátí se a upraví jejich tvar i tloušťka a případně se ošetří zarostlé nehty. Další fází je pak odstraňování ztvrdlé kůže, otlaků a mozolů za pomoci vysokorychlostní brusky. Na závěr se pak nohy ošetří krémem nebo olejem a nechybí ani relaxační masáž chodidel.

Rozmazlujte svoje nožky


Odstranění ztvrdlé kůže

Přizvěte si na to pomocníky. Skvělá je pemza, ale dobrým parťákem v boji s tvrdou kůží je i rašple. Pořiďte si ideálně oboustrannou, s hrubším a jemnějším povrchem. Využít můžete i moderní elektrické odstraňovače odumřelé a hrubé kůže, které pracují při vysoké rychlosti. Vaše nohy dokonale vyhladí za pár minut a zanechají je sametově hebké. Jsou navíc vhodné i pro diabetiky. Na žiletky a další řezné nástroje raději zapomeňte, můžete s nimi napáchat více škody než užitku.


Nepostradatelný peeling

Čistým, upraveným a hrubé kůže zbaveným nohám dopřejte peeling. Masírujte nohy směsí po směru hodinových ručiček a naopak. Prokrvíte je a odstraníte odumřelé kožní buňky. Přípravek na peeling můžete koupit hotový, na nohy přímo určený. Nabízí jej řada firem zaměřených na kosmetiku pro ošetření nohou. Můžete si jej ale vyrobit doma pomocí různých ingrediencí - cukru, soli, medu, oleje a podobně. Doplnit jej můžete o tee tree olej nebo různé olejové esence. Postupujte obdobně, jako byste vyráběly peeling na obličej. U nohou si můžete dovolit vyrobit hrubší emulzi, například z větších krystalů soli či cukru. Pokožka nohou ji snese.


Relax pro nohy

 Po peelingu nohy opláchněte vlažnou vodou a dopřejte jim relaxační lázeň v teplé vodě tak dlouho, dokud je opravdu teplá. Přidejte pár kapek levandulového nebo rozmarýnového esenciálního oleje. Oteklým a bolavým nohám prospěje odvar z máty nebo heřmánku. Krevní oběh, pokud máte stále studené nohy, povzbudí odvar ze šalvěje, mateřídoušky nebo rozmarýnu. Na potivost vyzrajete dubovou kůrou, šalvějí nebo řepíkem. Po lázni dopřejte nohám masáž hydratačním krémem. Aby totiž byly krásné, potřebují být hydratované. V obchodech koupíte spoustu přípravků přímo na nohy. Použít můžete i kokosový olej nebo bambucké máslo. Přebytečnou vrstvu přípravku neodstraňujte, ale vklouzněte do bavlněných ponožek a nechte krém nějakou chvíli působit. Klidně i přes noc. 


Koruna krásy

S lakem na nehty dotáhnete svůj outfit k dokonalosti. Plochy nehtů nejprve odmastěte odlakovačem. Naneste podkladový lak a nechte jej zaschnout. Pak nehty opatřete dvěma vrstvami zvoleného laku. Nebraňte se různým ozdobám. Vaše nehty budou atraktivní se třpytkami, nálepkami, nailartem i dalšími ozdobami. Léto barvám přeje. To hlavní ale je, aby vaše nohy a nehty byly pěstěné a zdravé.

Rozmazlujte svoje nožky

Zdroj foto: Fotolia

Připravil/a pro vás Martina Hühneová

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

x
Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít