Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Tělo Depilace & letní opálení: Jde to dohromady?

Depilace & letní opálení: Jde to dohromady?

Depilace & letní opálení: Jde to dohromady?

18. června 2018 od Jana Kantorová

18. června 2018 2 minuty čtení
Připravil/a Jana Kantorová

Chcete si dopřát sluneční paprsky a opálenou pokožku, jenže máte strach, že nutné pravidelné letní holení by to mohlo ohrozit? Už nemusíte!
Sdílet na facebooku Sdílet na Twitter Sdílet na Pinterest Emailem
I když s holením má většina žen téměř každodenní zkušenost, stále existuje několik nezodpovězených otázek, které s ním souvisí. A to zvláště v létě, kdy naši pokožku zdobí čerstvé opálení. Každý rok jsem tak řešila, jakou zvolit metodu depilace či epilace, aby moje opálení nebylo ohroženo a vydrželo mi až do podzimu. S kosmetičkou Janou Válkovou jsme pro vás našly odpověď.

žiletka

Opálení si neoholíte

Patřím mezi světlé fototypy, takže se neopálím příliš snadno. Když už se to povede, tak většinou chci, aby mi to vydrželo minimálně celé léto. Podle odbornice je vhodným prostředkem pro časté holení v létě hlavně žiletka. A nemusíte se bát, že by opálení zmizelo. I když si holením odstraňujete podobně jako peelingem odumřelé kožní buňky, opálení kůže zůstává. Záření totiž proniká do hlubší vrstvy kůže a objevuje se pigmentace, která dodává onu chtěnou „snědou barvu“. Naopak po peelingu i po holení zůstává pokožka lesklá a hebká a opálení více vynikne. Každopádně je ale vždy potřeba použít po holení hydratační a pečující krém, aby nedocházelo k olupování a vysoušení kůže.

cukrová pasta

Cukrová pasta v popředí

„Chcete-li zvolit epilační metodu a udržet si hladkou pokožku, pak doporučuji epilaci cukrovou pastou,“ říká kosmetička Jana Válková. Tahle epilační metoda je citlivá k pokožce, protože vytrhává chloupky po směru jejich růstu. Doporučuje se tedy i na velmi citlivá místa jako podpaží, třísla nebo obličej. Po epilaci cukrovou pastou nemusíte s dalším opalováním čekat dlouho. „Cukrová pasta odstraňuje chloupky pouze s odumřelými buňkami kůže, jde vlastně o takový jemný peeling. Na rozdíl od vosku nestrhává vrchní vrstvu kůže,“ tvrdí odbornice.

oholené nohy

Dlouhodobé přípravy

Chcete-li se vyhnout holení na delší dobu, je ideálním řešením začít se na opalování připravovat s dostatečným předstihem. A to i s ohledem na odstraňování chloupků. Jedině tak budete mít jistotu, že své čerstvé opálení nijak neohrozíte. A můžete si tak vybrat i trvalejší metody, které se už většinou v průběhu léta nedoporučují. „Nohy vystavené slunci jsou citlivější a pokožka na nich zesílí,“ vysvětluje odbornice a dodává, že po opalování ani nemusí dojít ke správnému odstranění chloupků. Možností, jak si správně oholit nohy je hned několik, ale u epilace musíte dávat pozor, pokud se budete chtít ihned opalovat. Oholená pokožka je vždy mnohem citlivější na UV záření.

vosk

Opálení škodí vosk

Pokud se chystáte opalovat nebo si chcete opálení delší dobu udržet, vyhněte se v létě epilaci voskem nebo depilačním krémům. Depilační krémy extrémně vysušují pokožku. Vosk zase sice na delší dobu efektivně odstraní chloupky, ale s nimi také odstraní svrchní vrstvu kůže. Kůže je po epilaci voskem nebo po laserové epilaci velmi citlivá. „Někdy se radí čekat po epilaci 24-48 hodin, než půjdete znovu na slunce. Kůže je totiž v takové chvíli velmi náchylná k tvorbě zánětů. Opalování před touto procedurou nebo po ní by mohlo způsobit velké popáleniny nebo hyperpigmentaci,“ říká závěrem kosmetička. 

Zdroj foto: Shutterstock

Připravil/a pro vás Jana Kantorová

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít