Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Tělo 7 tipů k dokonale čisté toaletě. Znáte je?

7 tipů k dokonale čisté toaletě. Znáte je?

7 tipů k dokonale čisté toaletě. Znáte je?

28. února 2022 od Martina Hrušková

28. února 2022 3 minuty čtení
Připravil/a Martina Hrušková

Čištění toalety je snad ta nejméně oblíbená činnost v domácnosti. Bohužel nutná a nikdo z nás se jí nevyhne. Obzvlášť pokud máte toaletu spojenou s koupelnou, určitě chcete, aby vám to tam krásně vonělo a bylo čisto. Víme, na co se zaměřit, pokud chcete toaletu vyčistit, zbavit ji vodního kamene a mít na WC voňavo.
Otřít toaletu jen mokrým hadrem je nedostačující, zvláště je-li vás v domácnosti víc a k tomu se ještě dveře s návštěvami netrhnou. Ostatně, věděli jste, že na toaletě strávíte okolo dvou let života


7 tipů, jak pečovat o WC

1. Tip: Začněte vždy odshora dolů

Pokud se pustíte do úklidu toalety, začněte vždy odshora dolů, abyste si pak dalším úklidem zbytečně nepřidělali práci. Takže nejprve setřete toaletu shora, otřete splachovací zařízení a teprve pak pokračujte mísou.

2. Tip: Správný čistič je základ

Pokud budete vybírat přípravky určené k čištění WC, zaměřte se na to, aby zbavily toaletu nejen nečistot, ale i bakterií, aby tedy byly antibakteriální. To je totiž v případě čištění WC nejdůležitější. Ideální je pak spojení s nějakou příjemnou vůní. Ideální pomocník je v tomto případě Bref Power aktiv gel WC čistič s efektem osvěžovače vzduchu – flower (koupit v e-shopu). Jeho výhodou je fakt, že kromě toho, že vaši toaletu skvěle vyčistí, zbaví vodního kamene a jiných nečistot, tak vám zaručí i dlouhotrvající svěží vůni květin. Má také prodloužené hrdlo, a tudíž se dostane krásně pod okraj toalety, kde se nečistotu zachytává nejvíce. Můžete ho používat klidně každý den, jelikož je velmi šetrný ke všem povrchům toalet.

3. Tip: Jak na to, krok za krokem

Před začátkem úklidu naneste čisticí prostředek do záchodové mísy, začněte již od okraje, aby se prostředek dostal opravdu všude a stejnoměrně. Po nanesení nechte klidně 15 minut působit, protože se tak efektivně zbavíte všech nečistot a bakterií. Během působení prostředku ponořte do toalety i záchodovou štětku, ve které se vše také rozpustí a zničí.  Zatímco WC čistič účinkuje, vezměte si na pomoc čistič ve spreji a pořádně otřete záchodové prkénko a to jak seshora, tak zespodu. To bývá často původcem zápachu moči. Zkuste BactoSTOP Dezinfekční univerzální čistič (koupit v e-shopu)Zkusit ale můžete také Green Shield Vlhčené ubrousky na smaltované a umělohmotné povrchy WC (koupit v e-shopu), které navíc můžete mít kdykoli k dispozici, když bude potřeba toaletu otřít. Pak se vraťte opět k čištění záchodové místy.

4. Tip: Když je v toaletě vodní kámen

Pokud je v toaletě velké množství vodního kamene a usazenin, je potřeba použít silnější kalibr. Sáhněte po HG Extra silný čistič na toalety (koupit v e-shopu). Tento přípravek si poradí se vším. Jen pozor! Nepoužívejte ho každý den. Je opravdu silný a bohatě stačí ho použít jednou za čas. Na běžné pravidelné čištění je lepší využít klasický WC gel.
Tip redakce:
Jak poznáte, že se v toaletě tvoří vodní kámen? Vypadá jako žlutý pruh, který se tvoří v místě, kudy teče v toaletě voda. Případně může jít o tmavý prstenec v místě, kde končí vodní hladina. Tvoří se zvláště tam, kde je tvrdá voda. Jak na něj vyzrát? Zkuste do WC nalít horkou vodu s octem, případně horkou vodu s kyselinou citronovou – zkuste
Kyselina citronová potravinářská (koupit v e-shopu).  A nechte působit.

5. Tip: Bez štětky ani ránu

Čištění toalety se bez štětky rozhodně neobejde. Bohatě vám postačí Q-Home WC souprava (koupit v e-shopu). Samozřejmostí by měly být i hygienické rukavice a pokud chcete ochránit své ruce a ještě jim dopřát něco navíc, vyzkoušejte Vileda Rukavice comfort and care M (koupit v e-shopu). A v čem tkví jejich kouzlo? Na vnitřní straně rukavic je heřmánkový zvlhčující krém. Takže po úklidu budou vaše ruce krásně vyživené.

6. Tip: Jak na okolí toalety

Vnitřek mísy máte čistý, ale neméně důležitá je i vnější strana toalety. Pokud si chcete ušetřit čas i peníze, použijte Frosch Ecological Čistič vodního kamene s malinovým octem (koupit v e-shopu). Po koupelně se můžete rovnou vrhnout na úklid kuchyně a stačí vám tento jeden přípravek, který je navíc ekologický.

7. Tip: Prevence je základ

Abyste se při čištění toalety tolik nenadřeli, doporučujeme vám zavěsit pod okraj mísy tuhý WC blok. Ten nejenže příjemně voní, ale jeho hlavní funkcí je dezinfekce při každém spláchnutí a aktivní složky v něm zároveň chrání před usazováním nečistot a vodního kamene. Q-Power Tuhý WC závěs blue aqua exotic flower (koupit v e-shopu),  jehož speciální složení barví vodu, zamezuje vzniku usazenin, čistí toaletu a ještě svěže voní.

Foto: Shutterstock

Připravil/a pro vás Martina Hrušková

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít