Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Obličej Triky s fixátorem make-upu

Triky s fixátorem make-upu

Triky s fixátorem make-upu

11. července 2018 od Eva Suchomelová

11. července 2018 3 minuty čtení
Připravil/a Eva Suchomelová

Chcete mít dokonalý make-up po celý den? A to i v letních vedrech? Naučte se používat fixátor make-upu ve spreji a zařaďte ho do své make-up rutiny! Správný postup i pár praktických tipů jsme získali od expertky Martiny Činčala.
Sdílet na facebooku Sdílet na Twitter Sdílet na Pinterest Emailem
Horké letní dny ohrožují výdrž make-upu daleko více než počasí v chladných částech roku. A máte-li mastnou pleť či se více potíte i bez vysokých teplot, jistě také řešíte stálost make-upu. V současnosti máte na výběr hned několik alternativ – voděodolnou kosmetiku, používání primerů pod make-up nebo fixátory make-upu ve spreji. „Existuje několik druhů fixační sprejů, které napomohou tomu, aby make-up dlouho vydržel perfektní. Můžete vybírat z klasické nebo matující varianty,“ přibližuje různé možnosti Martina Činčala ze společnosti Freedom Makeup. „Používáme je nejčastěji na zafixování celého looku, ale lze je použít i v průběhu líčení. Poslouží jako podkladová báze a také na zafixování jednotlivých vrstev líčení. Fixační spreje můžete samozřejmě použít i na úpravu během dne, kdy v těchto teplých dnech dodáte své pleti nejen matný finish, ale i osvěžení.“

Buďte dokonalá: triky s fixátorem make-upu

Fixujte make-up jako profesionálové

První aplikace se nemusí obejít bez určitých komplikací, nebo i nehod. „Když jsem zkoušela fixátor ve spreji poprvé, kvůli vlastní nezkušenosti se mi roztekla řasenka a na tváři se po zaschnutí fixátoru objevily malé bílé kapičky. Chyba byla v nedodržení správného postupu,“ vypráví se smíchem o krušných začátcích manažerka Petra. Jaký je tedy ten správný postup?

1. Před použitím je nutné dostatečně intenzivně obsah lahvičky protřepat.
2. Ze vzdálenosti minimálně 25 cm nastříkejte na obličej, a zahalte jej tak do jemné mlhy.
3. Přípravek nechte na obličeji řádně uschnout.

Buďte dokonalá: triky s fixátorem make-upu

Na co si dát pozor

Aby byl výsledek skutečně perfektní, je potřeba se vyvarovat některých chyb nebo lehce zkorigovat svůj způsob nanášení. „Důležitým faktorem je sprej před použitím řádně protřepat. Pokud máte pocit, že fixátor dělá na váš vkus příliš velké kapky, tak ho jednoduše aplikujte z větší vzdálenosti,“ radí Martina Činčala. Jestliže používáte fixátor na jednotlivé vrstvy líčení, pak vždy nechte aktuální vrstvu dobře zaschnout a teprve pak pokračujte v líčení. „Při fixování jednotlivých vrstev platí, že méně je někdy více,“ shrnuje expertka.

Tip redakce
Fixační sprej lze využít ještě jinak: v kombinaci s očními stíny ho nastříkejte na štětec a následně s ním naberte oční stíny. Jejich barva získá na intenzitě a líčení dlouhou výdrž.

Zdroj foto: Shutterstock

Připravil/a pro vás Eva Suchomelová

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít