Inspirace

Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Obličej Jaký typ očí máte? Naličte je a nechte je vyniknout!

Jaký typ očí máte? Naličte je a nechte je vyniknout!

Jaký typ očí máte? Naličte je a nechte je vyniknout!

16. května 2017 od Vendula Nováková

16. května 2017 4 minuty čtení
Připravil/a Vendula Nováková ve spolupráci s expertem Helena Tomanová

Černá linka pro víčka, která nemají téměř žádný záhyb, krásné kouřové líčení pro oči ve tvaru mandlí. I make-up pro oči má jasně daná pravidla, a kdo je dodrží, může svým vzhledem rychle zabodovat. Přitom to není nic těžkého.
Sdílet na facebooku Sdílet na Twitter Sdílet na Pinterest Emailem
Stačí zjistit, jaký jste typ. „Je důležité respektovat tvar oka a módní trendy v líčení vzít v úvahu už s přihlédnutím k těmto danostem,“ shrnuje vizážistka Helena Tomanová a dodává, že stačí dodržovat pár pravidel.


Naličte se podle toho, jak daleko od sebe máte oči posazené

Máte pocit, že mezi vašima očima se sotva najde prostor pro nos, nebo naopak by se mezi ně vešlo ještě třetí? Stačí dobře pracovat s odstíny a tyto nedostatky okamžitě zmizí.


Oči blízko u sebe

Řešení? Oddalte je! První věc, kterou je třeba udělat, je sáhnout po světlých stínech. Pokud je totiž nanesete k vnitřnímu koutku, opticky jako byste je posunuly od sebe. Podle vizážistky můžete ke kořeni nosu nanést korektor, stejně tak i pod oko a teprve na něj dát stíny. „Od vnitřních koutků až do poloviny víčka líčíme světlým odstínem. Tmavší dáme jen na poslední, vnější třetinu oka. Stejně tak pracujeme i s tužkou,“ dodává Helena Tomanová a upozorňuje, že s tužkou musí být každá s takovýma očima opatrná. Měly by použít spíše klasickou kajalovou, ne černé tekuté linky. Navíc musí táhnout tuto linku právě od třetiny víčka a postupně ji prodloužit až ven. Řasenkou pak nikdo s takovým tvarem oka šetřit nemusí. Čím silněji budou řasy nalíčené u vnějšího koutku, tím lépe.


Oči daleko od sebe

Kdo má rád tmavší stíny a má oči dál od sebe, může jásat. Právě takové odstíny lze používat, jak jen hrdlo ráčí. „Je dobré vystínovat celé oko, včetně vnitřního koutku, nebo i použít černou tekutou linku,“ radí Helena Tomanová. Tmavý stín je třeba rozmazat od vnitřního koutku směrem dovnitř, aby nevznikl žádný násilný přechod. Řasenku v tomto případě naneste na všechny řasy, výraznější mohou být ve středu a u vnitřního koutku – také to oči opticky přiblíží.


I řasenkou lecčemu pomůžete! Zvolte tu nejlepší!

I řasenka může některé tvary očí hodně podpořit, když zvolíte tu správnou. Samozřejmě spolu se správnou volbou stínů a linek.


Oči s přepadajícími víčky

Je to vpodstatě nadbytečná kůže, která visí přes víčko. Velmi často tím trpí ženy po čtyřicítce, někomu ale začne přepadávat mnohem dříve. Hvězdy to občas řeší plastikami, existuje na to ale i finančně nenáročný návod. Je třeba oko pořádně vystínovat – do vnitřního koutku, jak už to tak bývá, patří světlejší odstín, tmavé pak je třeba protáhnout přes „převis“ směrem ke spánku. Zkrátka vytáhnout pohled nahoru tak, aby vyniklo samotné oko. „Stín musí být výraznější, a to i u kraje řas – nejlépe pěnový nebo tekutý. Kdo používá linky, pak musí zvolit kvalitní tekutou,“ doporučuje vizážistka s tím, že se ty nekvalitní často kvůli převislému víčku rozpíjejí a mažou. A právě tady přichází na řadu řasenka. Ta musí být stejně dobrá jako linka – u takového typu oka má totiž obyčejná řasenka tendenci se rozmazávat, jak se tře o víčko. Řasy by měla hodně zvýraznit a zhustit.


Vnější koutek směřuje dolů

Oči bez nalíčení působí trochu smutně. Může za to vnější koutek víčka, který padá dolů. Stačí ale jen málo a pohled se okamžitě rozveselí. Kdo má rád krásné kočičí oči, tady pro ně má prostor. Linka se musí zvednout ale už před koncem víčka a směřovat nahoru, a to až o 45 stupňů.

„Nepoužíváme ani tmavý stín, ani tužku pod oko. Líčit tak musíme jen vrchní víčko,“ říká vizážistka a doplňuje, že kdo místo linky používá stíny, musí je taktéž vytáhnout nahoru směrem ke konci obočí. Na řadu pak přichází řasenka – tu nejlépe používejte jen na horní řasy, které zvýrazňujte hlavně ve středu očí. Bránit se nemusíte ani pořádnému natočení řas.

Jaký máte typ očí


Zapadlé oči

Není to nic, za co by se ženy měly stydět. Jednoduše mají výrazné nadočnicové oblouky, a tak se v obličeji oči trochu ztrácí. Stačí je ale jen rozjasnit. Jak už předchozí věta naznačuje, stačí rozjasňovače a světlé stíny – odstíny béžové nebo další jemné teplé barvy. „Světlý korektor naneste na celé horní víčko i pod oko. Pak aplikujte světlý stín, do středu oka přidejte třeba i nějaký odstín se třpytem,“ říká Helena Tomanová. Oko se tak rozzáří a opticky zvětší. Vizážistka pak příliš nedoporučuje to přehánět s linkami. Naopak řasenka musí být kvalitní, nejlépe voděodolná, protože i v tomto případě se mohou řasy otírat o víčko a rozmazávat po nich barvu.


Buďte in – kouřové líčení nejen na večer!


Vypouklé oči

Jsou tak velké, že si skoro myslíte, že už ani nezbývá víčko, které by šlo nalíčit. Opak je ale pravdou. Podle Heleny Tomanové je ale důležité se u takového tvaru očí vyhnout třpytivým barvám a pak také těm výrazným – třeba tyrkysovým nebo zlatavým. Oko vždy stínujte od nejsvětlejší po nejtmavší barvu. Matné stíny mohou být středně tmavé až tmavé. A tady už přichází oblíbený styl – tzv. „smokey eye“ aneb kouřové líčení. Tmavé stíny lze nanášet na horní i dolní víčko a postupně je rozmazávat doztracena. Nesmí zde vzniknout žádná ostrá linka. Oko se tmavým líčením stahuje pocitově dovnitř a vzniká krásný look, vhodný klidně i na večer do baru.


Mandlový tvar očí

Asi nejoblíbenější tvar očí – nebo si to dámy alespoň myslí. I tady je opravdu hodně prostoru se v líčení vyřádit. Již zmiňované kouřové líčení se zde uplatní také. „ Tady je možné líčit se jak stínováním, tak i linkou, vždy je ale dobré se rozhodnout jen pro jedno,“ upozorňuje Helena Tomanová. Tmavé stínování je ideální používat na slavnostnější líčení, ale i na večerní schůzky nebo tehdy, když chcete zapůsobit. Tmavé stínování by mělo opět směřovat ke spánkům, zapomínat by se nemělo na spodní víčko. Používáte-li linku, měly byste ji u vnějšího koutku dělat silnější. Jestli ale výraznému líčení nefandíte, nezoufejte. Podle vizážistky lze vytvořit i tzv. čistý vzhled – korektor nebo světlé stíny v tomto případě patří na celé víčko. Doplníte jen linku.


Asijský typ

Oči jsou vlastně takovou monolitickou plochou. Nemají skoro žádné záhyby a nadočnicové oblouky příliš nevystupují. A právě proto je třeba vytvořit pocit, že oči vystupují z obličeje. „Vhodná je tekutá linka, ale i u stínování platí, že ta nejtmavší barva patří k řasám,“ říká vizážistka. Nejsvětlejší stín pak patří nad řasy a nad ním ještě může být lesklá barva až skoro k obočí. Podle Heleny Tomanové je dobré použít chladné přírodní odstíny – šedou nebo béžovou škálu.

Zdroj foto: Fotolia

Připravil/a pro vás Vendula Nováková ve spolupráci s expertem Helena Tomanová

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Expert z článku

Helena Tomanová
Vizážistka a stylistka
1314
"Pouze vizáž v souvislostech má smysl."

Nejčtenější články

Nenechte krk prozradit váš věk

Obličej 25.června 2019 od Karolína Hornová

68 0


7 tipů proti vráskám kolem očí

Obličej 1.srpna 2019 od Helena Pokorná Hladíková

51 0


Dermaplaning aneb Proč si holit obličej?

Obličej 22.července 2019 od Anna Adlerová

33 0

Vybrali jsme pro Vás