Inspirace

Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Obličej Jak projít létem bez nových vrásek? Je to snadné!

Jak projít létem bez nových vrásek? Je to snadné!

Jak projít létem bez nových vrásek? Je to snadné!

26. června 2019 od Eva Suchomelová

26. června 2019 3 minuty čtení
Připravil/a Eva Suchomelová ve spolupráci s expertem Mgr. Blanka Kučerová

Nechcete si z léta odnést nepěkný „suvenýr“ v podobě nových vrásek? Nemusíte! Máme pro vás osvědčené tipy, jak jim předejít. Na rady jsme se zeptali kosmetičky Blanky Kučerové.
Nejčastějšími faktory vzniku vrásek jsou sluneční záření a dehydratace pleti. A to je i klíč k úspěšnému předcházení nových vrásek. Na co se tedy soustředit?


Chraňte ji!

Slyšíte to ze všech stran: používejte kosmetiku s UV faktory po celý rok, ale v létě obzvlášť. Právě opalování způsobuje mimo jiné i vrásky. Vybavte se přípravky s vysokým UV filtrem přesně pro svůj fototyp – alespoň OF 30, ale raději spíš 50. Mnohé přípravky mají filtry ještě vyšší, např. 50+, ale nezapomínejte, že ani ty vás neochrání dostatečně, pokud je nebudete používat správně a nebudete dbát na pravidla bezpečného opalování. Přípravek s UV filtrem aplikujte 20 minut před odchodem na pláž, aby se stihl vstřebat do pleti a začít působit. Chraňte si obličej co nejvíc před přímým slunečním světlem (např. kloboukem se širokou krempou nebo kšiltem), nechoďte na slunce v nejrizikovější době mezi 11. a 15. hodinou a opalovací krém aplikujte po každém koupání, zpocení nebo nejpozději za 4 hodiny od posledního namazání.
sluneční ochrana

Hydratace, hydratace a zase hydratace

Opět velmi známá věc, ale upřímně: opravdu v létě víc pijete? A opravdu si po slunění každý den mažete pleť hydratačním přípravkem? Kromě pitného režimu dodávejte své pleti vláhu také zvenčí, ale trochu jinak než v ostatních ročních obdobích. Blanka Kučerová doporučuje následující ověřené tipy:
  • hydratační gely: „V létě potřebuje pleť dýchat, proto je vhodnější nahradit hutné hydratační krémy gelovější konzistencí,“ doporučuje kosmetička.
  • hydratační masky: „Víc než kdy jindy používejte v létě masky s vysokým obsahem hydratačních látek, klidně i takové, které se nesmývají,“ radí expertka. Po slunění je skvělá například Helios Herb SOS maska po opalování, jež pleť zklidní, ochladí a dodá jí velkou porci hydratace.
  • vrstvení hydratačních přípravků: tenhle trend původně z Asie využívá efektu synergie, tedy toho, že se složky jednotlivých přípravků podporují a výsledný efekt, v našem případě hydratace, se násobí. V praxi to znamená, že po vyčištění pleti přípravky s hydratačním účinkem použijete hydratační pleťový gel, hydratační sérum či jinou intenzivní péči a 1x týdně doplníte tuto rutinu hydratační maskou.
  • hydratační složky: evergreenem se již stala nízkomolekulární kyselina hyaluronová, ale vedle ní se dere do popředí zájmu také Aloe vera. „Jde především o přípravky s jejím opravdu vysokým obsahem, případně koncentrát z této rostliny,“ vysvětluje Blanka Kučerová.
hydratační maska
Tip redakce:
Vyzkoušejte vysoce hydratační a přitom lehoučkou
Mixa Sensitive Skin Expert intenzivní hydratační péči Hyalurogel s gelovou konzistencí. Chybu neuděláte, když do své kosmetické rutiny v létě zařadíte i novinku Helios Herb SOS koncentrát, který poskytne pleti intenzivní hydratační péči hned po opalování.

Letní životospráva

Využijte letní sezony a doby dovolených a dopřejte své pleti přesně to, co ji před novými vráskami ochrání: zdravou stravu s dostatkem sezonního ovoce, zeleniny a ryb, dostatek spánku a relaxaci pro tělo i mysl. Na dovolené zařaďte po obědě „spací“ siestu. Stejně v tu dobu není vhodné chodit na slunce a regenerace přijde vhod nejen vaší pleti. O dovolené zapomeňte na práci a plně se věnujte zážitkům. Vnímejte přírodu, krajinu, všímejte si zvyklostí v cizích zemích a od problémů se snažte držet si odstup. Když předejdete stresu, nemají ani vrásky šanci vůbec vzniknout. A třeba si něco z toho letního klidu a optimismu přenesete i do dalších částí roku.

Připravil/a pro vás Eva Suchomelová ve spolupráci s expertem Mgr. Blanka Kučerová

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Expert z článku

Mgr. Blanka Kučerová
Kosmetička, pedikérka, překladatelka a vydavatelka
130
"Jak řekl Alexandre Vinet: Chtěl bych - neznamená nic, chci - dělá divy."

Nejčtenější články

Testujeme: Jak nejlépe vybělit zuby doma?

Obličej 10.srpna 2019 od Jana Kantorová

88 3


Browtox: Omlaďte své obočí a rozzařte pohled

Obličej 16.září 2019 od Karolína Hornová

0 0


5 tipů, jak se zbavit kruhů pod očima

Obličej 16.října 2019 od Jana Kantorová

37 0

Vybrali jsme pro Vás