Inspirace

Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Obličej Domácí barvení řas a obočí snadno z pohodlí domova

Domácí barvení řas a obočí snadno z pohodlí domova

Domácí barvení řas a obočí snadno z pohodlí domova

23. dubna 2017 od Šárka Jináčová

23. dubna 2017 4 minuty čtení
Připravil/a Šárka Jináčová ve spolupráci s expertem Veronika Povolná Kleinerová

Řasenka nebo tužka na obočí jsou v oblasti líčení s trochou nadsázky takovou povinnou disciplínou. Barvení řas a obočí v domácím prostředí, které má samozřejmě trvalejší efekt, už ale zdaleka k tak rozšířeným praktikám nepatří. Přitom jistě stojí za zkoušku.
Sdílet na facebooku Sdílet na Twitter Sdílet na Pinterest Emailem

Není to až tak složité, přesto si na to spousta žen sama netroufne. Barvení obočí a řas vůbec nepraktikují, což je škoda, protože nabarvené řasy a obočí vypadají dobře a k tomu ušetří spoustu času během ranních koupelnových seancí, nebo úkon raději svěřují specialistům. To je sice sázka na jistotu, ale ne vždy zbývá čas na návštěvy kosmetických salonů. S trochou trpělivosti a vůle si proceduru, díky které dobře vyniknou oči, může osvojit každá žena. „Pokud má člověk alespoň trochu vyvinutý talent pro malování, může si barvu aplikovat i sám doma,“ ubezpečuje Veronika Povolná z pražského kosmetického salonu Dolce Diva. „U řas to nicméně může být svízelnější,“ varuje.


Nabarvením řas a obočí ušetříte čas

Jakmile se postup naučíte, zjistíte, že barvení zabere sotva půl hodiny. A to je časová investice, která se jistě vyplatí. Představte si, že si pak tu a tam můžete ráno trochu přispat. Vstávat totiž budete už částečně nalíčená. Obzvlášť výhodné může být barvení pro ženy, které mají řasy takřka neviditelné. „Výhody nabarvených řas spočívají v tom, že se obarví celá délka řasy včetně světlých konců, které má drtivá většina lidí. Ve výsledku je pak patrná skutečná délka řas,“ vysvětluje Veronika Povolná. Podle Terezy Skrbkové ze studia Bomton mají nabarvené řasy ještě další praktické výhody. „Klientka nemusí použít řasenku, takže odpadnou obavy z rozmazání či obtisknutí,“ míní kosmetička. U obočí je pak výsledek vidět podle odbornic ještě víc. „Obočí zkrátka dokresluje obličej,“ říká Povolná. Barva přitom nejen zvýrazňuje, ale může také korigovat některé nedokonalosti linky nad očima. „Nabarvením lze upravit tvar obočí, zvýrazní se světlé chloupky a v některých případech lze dobarvit i mezery, kde obočí chybí,“ vysvětluje Tereza Skrbková.

obočí


Vyberte správný odstín

Jak na to? Prvním krokem je návštěva drogerie a výběr barvy. Bez toho se to neobejde. V síti drogerií Teta jsou k dostání přípravky od značky Swiss O Par, které slibují i několikatýdenní efekt. „Pokud barvíme obočí doma, je nutné vyzkoušet napřed barvu krátce, abychom viděly, jak chytne. Je to jako s vlasy. Záleží na pigmentu každého člověka, jaký bude výsledek. Když dva lidé použijí stejnou barvu a nechají ji stejně dlouho působit, výsledek nemusí být stejný,“ říká Povolná. „Často se míchá hnědá s černou, a to při velmi tmavém typu člověka,“ doplňuje. Nicméně u domácího barvení je tu vždy riziko, alespoň ze začátku, že se odstín nepovede trefit. „Může se stát, že si vyberete špatný odstín barvy nebo barvu necháte působit delší dobu a výsledek pak nebude podle vašich představ,“ varuje Skrbková. U řas je výběr méně komplikovaný. „Ve většině případů je vhodné použít černou. Při velmi světlém typu člověka hnědou, ale to jen zřídkakdy,“ radí Povolná.


Obočí barvěte vždy upravené

Jakmile máte barvu v nákupním košíku, můžete začít. Na úvod je dobré obočí pořádně odmastit, třeba odličovačem s obsahem alkoholu. Následně si smícháte barvu s oxidantem ve správném poměru (přesné instrukce najdete na obalu výrobku), a když je směs dobře rozmíchaná, můžete nanášet. Tedy skoro. Nejprve je dobré vyzkoušet ji na kousku kůže a vyčkat, zda se neobjeví alergická reakce. Pokud ne, máte zelenou. Snažte se barvit jen chloupky, nikoli kůži (nanášejte tedy velmi jemně), a to jen v těch místech, kde si přejete, aby barva ulpěla. Je dobré respektovat tvar obočí a nepřetahovat. Když je řeč o tvaru, barvit byste měla vždy upravené obočí. „Úprava pinzetou do správného tvaru by měla barvení předcházet. Nejde však o jednoduchou disciplínu, v salonu se často potkáváme s příliš vytrhaným obočím, které už nezachrání ani barva,“ upozorňuje Povolná.


Skvělý výsledek chce pečlivost a praxi

U obočí jde o rychlou akci – barvu je dobré smýt tak minutu až tři po nanesení. Až budete zkušenější, budete moci s časem působení více experimentovat. V začátcích platí, že méně je více. Oplachovat můžete buď vatovými tampony, namočenými ve vodě, nebo pod tekoucí vodou. U řas je práce o trochu delikátnější. Je potřeba barvit opatrně, aby se přípravek nedostal do oka. Na začátku řasy dobře odličte (neměly by na nich být žádné pozůstatky řasenky). Pak naneste do očního okolí vazelínu nebo nějaký hutný krém, jež fungují jako ochrana očních víček před ušpiněním barvou.

Na vrstvu krému navíc snadno přilepíte vatové tampony a můžete začít s barvením. Opět se smíchá barva s aktivátorem, tedy oxidantem. Na řasy ji můžete nanést vatovou tyčinkou, plastovým aplikátorem, který bývá součástí balení, nebo třeba kartáčkem od řasenky. Dávejte pozor, aby se barva nedostala do oka. Je známo, že barvení oslabuje vlasy a jinak tomu není ani u obočí nebo řas. Je proto vhodné barvení doplnit patřičnou péčí v podobě různých sér a olejů. Počítejte s tím, že při prvním domácím barvení nejspíš neulpí barva jen na obočí a řasách. V začátcích se proto vyplatí chránit oděv a také okolí. S každým dalším pokusem však bude aplikace suverénnější a bez nehod.

Barvení řas nenahradí řasenku, která řasy také prodlužuje a zvětšuje jejich objem. Barvu řasy jen ztmaví. Nicméně, jak už bylo řečeno, pro ženy s příliš světlými řasami jde o snadný způsob, jak řasy zviditelnit. Stejně tak je barva na řasy a obočí řešením prvních šedin ve tváři.

Zdroj foto: Fotolia

Připravil/a pro vás Šárka Jináčová ve spolupráci s expertem Veronika Povolná Kleinerová

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Expert z článku

Veronika Povolná Kleinerová
Kosmetická expertka
77
"Když něco v životě opravdu chceš a bojuješ o to, vždy se úspěch dostaví. Ale hora k Mohamedovi nikdy nepřijde."

Nejčtenější články

Nenechte krk prozradit váš věk

Obličej 25.června 2019 od Karolína Hornová

68 0


7 tipů proti vráskám kolem očí

Obličej 1.srpna 2019 od Helena Pokorná Hladíková

51 0


Dermaplaning aneb Proč si holit obličej?

Obličej 22.července 2019 od Anna Adlerová

33 0

Vybrali jsme pro Vás