Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Novinky Je lepší teplá, nebo studená sprcha? Známe odpověď!

Je lepší teplá, nebo studená sprcha? Známe odpověď!

Je lepší teplá, nebo studená sprcha? Známe odpověď!

8. dubna 2020 od Lucie Ulmanová

8. dubna 2020 3 minuty čtení
Připravil/a Lucie Ulmanová

Užijte si sprchu jako formu terapie. Očista těla vám dodá energii, zmírní stres a osvěží tělo. A pokud váháte, jestli by bylo lepší sprchovat se teplou, nebo studenou vodou, můžete zůstat klidní. Obojí má své benefity. Poznejte řadu výhod společně s novinkami z Tety, které přináší teplá i studená sprcha.

Studená sprcha

Chladnější proud vody vás lépe osvěží a podle odborníků má větší přínos pro vaše zdraví. A proč se vyplatí sprchovat se studenou vodou?

1. Zlepšuje krevní oběh

Studená voda způsobí, že krev lépe prokrví vnitřní orgány jako játra, ledviny nebo střeva, a tím zlepší jejich fungování. Osvěžení po dlouho dobu si užijete s Nature Box Tuhým sprchovým mýdlem Avocado (koupit v e-shopu).
 

2. Zvyšuje celkovou odolnost

Pro většinu lidí je sprchování studenou vodou nadlidský úkon, který vyžaduje hodně odvahy. Zejména poprvé, než si na studenou vodu zvyknou. Tento rituál má ale řadu benefitů, snižuje stres tím, že při něm tělo produkuje méně stresového hormonu. Zklidní vás a vy budete víc odolní proti negativním situacím. Skvělou společnost vám bude dělat Barnängen Sprchový krém Care & Detox (koupit v e-shopu) s březovou vodou a 5 % cold creamu.

3. Zvyšuje energii

Pokud si dáte ráno studenou sprchu, budete mít přes den více energie než lidé, kteří se ráno sprchují teplou vodou. Posílí se vám dech, protože šok ze zimy způsobí okysličení buněk. Budete mít také lepší tepovou frekvenci, což vede k lepšímu fyzickému stavu. K dodání energie může dopomoci i osvěžující složení s vůní meruňky a manga NIVEA Sprchový gel Fresh Blends Apricot nebo malin a borůvek v NIVEA Sprchovém gelu Fresh Blends Raspberry.


4. Zlepší imunitu

Studená sprcha zlepší váš imunitní systém, nebudete tolik náchylná k virózámchřipkám a nachlazení. Tělo se vlivem chladu snaží zahřát a produkuje větší množství bílých krvinek, které bojují proti toxinům, virům a bakteriím.

5. Omlazuje pokožku

Příliš teplá voda vlasy i pokožku vysušuje, to se vám po studené sprše nestane. Sprchováním chladnější vodou se vám póry naopak stáhnou, zbytečně se neucpávají a netvoří pupínky.

Teplá sprcha

Pokud přeci jen preferujete sprchování teplou vodou, i vám přinášíme výčet výhod, proč si tělo hýčkat horkou sprchou.

1. Zregeneruje svaly

Cítíte, jak máte ztuhlou šíji a bolí vás záda? Ulevte namoženým svalům tím, že si na několik minut stoupnete pod horkou sprchu a necháte vodu stékat po šíji i zádech. Pomůže, když během sprchování provedete pár jednoduchých pohybů, jako je kroužení rameny nebo jemná masáž šíje. Před vysušením vaši pokožku ochrání Fa Sprchový gel Kahuna oil (koupit v e-shopu) nebo Fa Sprchový gel Umuhei oil (koupit v e-shopu).


2. Uvolňuje ucpaný nos a dutiny

Pára z horké sprchy je skvělým pomocníkem na ucpaný nos a dutiny. Podporuje vykašlávání a zvlhčuje sliznice.

3. Zmírňuje stres

Zbavte se po dlouhém dni stresu. Horká sprcha uvolňuje a snižuje napětí ve svalech. Výsledkem je, že se bude vaše tělo cítit klidněji a svěžeji. Dávejte ale pozor, abyste pod horkou sprchou netrávili příliš času, horká voda pokožku vysušuje. Uklidnit by vás mohla vůně kokosu, například v Nature Box Tuhém sprchovém mýdle Coconut (koupit v e-shopu).
 

4. Zmírňuje migrénu

Hlavní příčinou migrény je zúžení krevních cév. Horká sprcha pomáhá rozšiřovat cévy a zajišťuje správný průtok krve. Pocit relaxace a uvolnění smyslů jistě navodí jemná vůně vanilky v NIVEA Pečujícím sprchovém gelu Soft Vanilla Flower.


5. Bojuje proti nespavosti

Horká sprcha působí relaxačně a je skvělá pro příjemné usínání. Nedoporučujeme sprchovat se těsně před spaním, horká voda ovlivňuje vnitřní teplotu těla, proto je ideální osprchovat se maximálně hodinu a půl před spaním.

Připravil/a pro vás Lucie Ulmanová

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy
Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Nejčtenější články

Jaký je rozdíl mezi lupy a seboreou?

Novinky 15.září 2021 od Lída Pospíšilová

16 0Je lepší teplá, nebo studená sprcha? Známe odpověď!

Novinky 8.dubna 2020 od Lucie Ulmanová

16 0

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít