Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Vlasy Víme, jak urychlit růst vlasů! Nevěříte?

Víme, jak urychlit růst vlasů! Nevěříte?

Víme, jak urychlit růst vlasů! Nevěříte?

13. dubna 2019 od Helena Hladíková

13. dubna 2019 3 minuty čtení
Připravil/a Helena Hladíková

Toužíte po delší kštici, ale ne a ne se dočkat? Možná to tak zařídila příroda, možná jsou na vině lámavé vlasy... Poradíme vám, jak co nejlépe podpořit růst svých vlasů.
Sdílet na facebooku Sdílet na Twitter Sdílet na Pinterest Emailem
Vlasy během svého růstu procházejí třemi rozdílnými fázemi:
 1. anagenní = dochází k aktivnímu růstu vlasu,
 2. katagenní = přechod, při němž vlas přestává růst, ale stále ještě pokračuje buněčná aktivita,
 3. telogenní = neboli oddechová fáze, kdy se vlasové folikuly dostávají do klidového stavu, růst definitivně končí a starý vlas je vytlačen novým.
Maximální délku vlasů určuje délka trvání anagenní fáze a to, jak dlouhá tato fáze je, mají na svědomí naše genetická výbava a hormony. Člověk ale během svého života samozřejmě prochází nejrůznějšími situacemi, dostává se do stresu, ženy do „hormonálních bouří“, a tak někdy dochází k narušení tohoto přirozeně daného koloběhu a anagenní fáze se může zkrátit. To samé nastává i s přibývajícím věkem, kdy se růst nových vlasů zpomaluje.

Tip redakce:
Chcete-li zjistit, jak dlouho vám rostou vlasy, zkuste malý experiment: Změřte délku vlasů, nezastřihávejte je a přesně za měsíc délku opět změřte. Průměrně vlas naroste za měsíc o 1 cm, za rok to tedy dělá cca 12-15 cm. Jak jste na tom vy?

česání vlasů

Třepení vlasů? Zpozorněte

Primárními řídicími faktory růstu vlasů jsou tedy hormony a geny, ale jistě vás teď napadá otázka, zdali se s tím přece jen nedá něco dělat? Dobrá zpráva – ano, dá. Často je totiž zásadním důvodem toho, proč vlasy nedorostou více, než by měly, jejich lámavost a roztřepenost. Poškozený vlas celkově zeslábne, začne se rozdvojovat a lámat a v určité délce se prostě zlomí, někdy dokonce úplně vypadne. Pakliže tedy s třepením a lámáním nezačnete něco dělat, opakuje se celý proces stále dokola, a vytoužené délky se proto nemůžete dočkat. A na co si tedy dát pozor, aby se vám vlasy netřepily, nelámaly a mohly dorůst?
 • časté upravování vlasů příliš horkým vzduchem,
 • nesprávná výživa a nedostatek potřebných vitaminů a minerálů, jako jsou vitaminy skupiny B, vápník, železo, zinek, křemík, mangan aj.,
 • příliš časté stahování vlasů do drdolů, copů apod.,
 • nadměrné používání stylingových přípravků,
 • neohleduplné zacházení s vlasy, zejména těmi mokrými,
 • nekvalitní vlasová kosmetika
 • neodborně prováděné a časté barvení vlasů, melíry, ondulace atd.
Tip redakce:
Choďte na pravidelné zastřihování vlasů, a to zejména při problémech s roztřepenými konečky. Poškozené konečky vlasy akorát zatěžují, mají tendenci se zacuchávat a při jejich zuřivém rozčesávání si poškodíte i zdravé vlasy.

zastřižení konečků

Kvalitní péče se vyplatí

Stejně jako nelze zařídit, aby vám najednou přibyly vlasové folikuly, a vlasy tudíž byly hustší, ani jejich proces růstu nelze změnit úplně. Komu zkrátka byly dány do vínku krátké „hřebíky“, dlouhé vlasy získá jedině umělým prodloužením. Na druhou stranu vám ale nic nebrání v tom, abyste se snažili maximálně podpořit růstovou fázi svých vlasů, aby vlasy rostly tak, jak mají, a to jednak kvalitní výživou zevnitř, jednak dostatečnou péčí zvnějšku. Vyzkoušejte například:
 • Masáže hlavy pomocí vlasového oleje, např. ricinového, který obsahuje vitamin E, omega-6 mastné kyseliny a další důležité látky, díky nimž budou vlasy zregenerované a chráněné před roztřepenými konečky. Otestovat můžete i řadu Garnier Botanic Therapy Ricin Oil & Almond s obsahem blahodárného ricinového oleje a také mandlí, v níž najdete šampon, balzám, masku na vlasy a posilující olej v krému.
 • Domácí masky na vlasy určené k podpoře růstu vlasů, např. z vajec, brambor, avokáda, medu či kávy.
 • Mytí a oplachy vlasů bylinkovými odvary a šampony, jako je například Tip Line Šampon na vlasy kopřivový. 
správné mytí vlasůJestliže své vlasy často chemicky i mechanicky namáháte, vezměte si na pomoc třeba bezoplachovou péči Syoss SalonPlex sérum Recreator, která regeneruje poškozené vlasy a výrazně zlepší jejich kvalitu. Do boje s roztřepenými konečky vlasů zase můžete vytáhnout s přípravkem Gliss Kur Sérum sprej proti roztřepeným konečkům Supreme Length. Ten posiluje buněčnou strukturu vlasu, regeneruje již vzniklá poškození a zabraňuje rozvoji dalších. Především pro ženy, jimž klesá hladina estrogenu v těle, a tudíž u nich dochází k celkovému zhoršení kvality vlasů i jejich řídnutí, je určen Plantur 39 Fyto-kofeinový šampon speciálně pro jemné, lámavé vlasy. Obsažený kofein se vstřebává do vlasových folikul již při mytí a dokáže chránit vlasy a pokožku hlavy před nepříjemnými důsledky úbytku estrogenu. 
 

Zdroj foto: Shutterstock

Připravil/a pro vás Helena Hladíková

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít