Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Vlasy Krásná hříva u moře i u bazénu: Jak na ochranu vlasů před sluncem?

Krásná hříva u moře i u bazénu: Jak na ochranu vlasů před sluncem?

Krásná hříva u moře i u bazénu: Jak na ochranu vlasů před sluncem?

30. dubna 2024 od Jana Andrýsková

30. dubna 2024 4 minuty čtení
Připravil/a Jana Andrýsková

Zatímco ochrana pokožky před spálením je samozřejmostí, na vlasy se při balení plážové tašky často zapomíná. I ty však potřebují péči, aby po čase stráveném v mořské či chlorované vodě zůstaly zdravé a krásné. Jak pečovat o vlasy v létě?

Slaný vzduch a sluneční paprsky oslabují vaše vlasy

Mořská voda blahodárně působí na celé tělo, vlasy nevyjímaje. Díky obsaženým minerálním látkám dokáže eliminovat tvorbu lupů a posilovat vlasové folikuly. Zásluhou mořské vody se také vlasy méně mastí. Jenže v kombinaci se silným slunečním zářením, případně doplněným větrem, dochází k dehydrataci vlasů, k jejich oslabování, třepení, vlasy se mohou více lámat, jsou suché a bez lesku.
 

Péče o vlasy v létě: Jak je chránit u moře

Ještě než se položíte na plážové lehátko a vystavíte svou hřívu slunci, naneste ochranný sprej na vlasy proti slunci. Na konci dne vlasy pečlivě zbavte mořské soli i písku. Dopřejte jim pořádné umytí a dodejte výživu kondicionérem, například s Pantene Pro-V Kondicionér na vlasy Intensive Repair, dvojnásobné množství živin v 1 použití (koupit v e-shopu), nebo extra péči s oleji a vlasovými séry
 
Vyměňte běžné produkty, které používáte celý rok, za ty s ochranným faktorem či hloubkově pečující. Poskytujte svým vlasům pravidelnou péči s hydratačními a vyživujícími maskami.

Chlor také není s vlasy kamarád

Slunce svítí u moře i na koupališti, proto péči o vlasový porost nezanedbávejte ani v tuzemsku. Předtím než skočíte do bazénu, si vlasy namočte čistou vodou z vodovodu. Vlasy jí nasáknou a následně neabsorbují tolik chloru. Pokud plavete kondičně, nasaďte si plaveckou čepici. Ano, špatně se nandává a parádu s ní moc neuděláte, ale ochrání vaše vlasy i pokožku hlavy. Chlor totiž vlasovou pokožku odmašťuje a vysušuje, stejně tak oslabuje a vysušuje vlasy.
 

Ochrana vlasů před sluncem a chlorem je nezbytná

Ani před pobytem u bazénu není od věci aplikovat sprej na vlasy proti slunci, který jim poskytne základní ochranu před nepřízní slunečních paprsků. I chlor však vykoná svou část práce, a proto si před odchodem z bazénu vlasy důkladně opláchněte čistou vodou. Použijte pečující šampon, třeba Schwarzkopf Gliss posilující šampon Ultimate Repair (koupit v e-shopu), a po působení chloru vlasy vyživte a hydratujte vhodným kondicionérem. 
Tip redakce:
Nechcete trávit večery na dovolené zdlouhavými vlasovými procedurami? Využijte pomocníky, které obsahují v jednom balení všechno, co vaše vlasy potřebují, třeba 
Pantene Pro-V Superfood 3v1 Šampon + Balzám + Maska (koupit v e-shopu).

Péče o vlasy v létě vs. koupání v přírodních vodách

Koupání v jezeře nebo rybníku má své kouzlo. Přírodní měkká voda je k pokožce i vlasům přívětivá, musí být ovšem čistá. Řasysinice a další mikroorganismy mohou dát vaší hřívě pořádně zabrat. Na konci dne si proto dopřejte čas na jejich důkladné umytí a ošetření. Pečujte o své vlasy a připravte je na příští dobrodružství, třeba na další skok do přírodních vod. 

Nasaďte hučku nebo vlasy naolejujte

Stylový slamák, módní hučka nebo trendy kšiltovka se hodí na pláži, na koupališti i na břehu rybníka. Nespálíte si pokožku hlavy a ochráníte vlasy. Vyzkoušejte netradiční tip a vlasy chraňte přírodními oleji. Sáhněte třeba po kokosovém či arganovém. Jemně jej vetřete do svých vlasů. Pokud se obáváte přílišné mastnoty, aplikujte ho jen na konečky. Vlasy se olejem obalí, nasají z něj výživné látky a ubrání se nepřízni chloru, slunce nebo mořského vzduchu. Zkuste třeba Pantene Pro-V Vlasový olej s arganem (koupit v e-shopu).

Doplňte péči o vlasy i zevnitř

Krása vychází zevnitř a o zdraví to platí dvojnásob. Pro krásné a zdravé vlasy proto doplňte péči o vyváženou stravudostatečný pitný režim a o vhodné doplňky stravy, například zinekselenvitaminy skupiny Bbiotin a keratin. Vyzkoušejte také komplexní produkt pro posílení vlasů, například Donna Hair Forte Přípravek pro zdravé a krásné vlasy (koupit v e-shopu).
 


Přečtěte si:

Foto: Freepik.com

Připravil/a pro vás Jana Andrýsková

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít