Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Vlasy Kosmetika s UV filtrem patří i na vlasy

Kosmetika s UV filtrem patří i na vlasy

Kosmetika s UV filtrem patří i na vlasy

2. srpna 2017 od Pavla Maříková

2. srpna 2017 2 minuty čtení
Připravil/a Pavla Maříková ve spolupráci s expertem Michaela Volková

Sluneční paprsky a UV záření má stejně jako na pokožku vliv i na naše vlasy a dokáže je nenávratně poškodit. Poradíme vám, jak je chránit a jak o ně pečovat, aby na nich léto nezanechalo následky.
Sdílet na facebooku Sdílet na Twitter Sdílet na Pinterest Emailem
Také si v létě libujete, jak vám sluníčko krásně vyšisuje vlasy a udělá přirozený melír? Na pohled nádhera, ve skutečnosti může být vlas sluníčkem poničen. Kromě sluníčka působí v létě na vlas mnoho dalších vlivů včetně chlorované nebo slané vody, větru, popř. i potu. Co by však asi málokterou z nás napadlo, je poničení vlasu vlivem UV záření. „Vlasy je jednoznačně nezbytné chránit proti UV záření, stejně jako chráníme pokožku na těle,“ říká Michaela Volková, master stylistka ze salonu Vlasy od Petry. „Dost často se také zapomíná na pokožku přímo na hlavě, která poté mimořádně trpí. Může se spálit a následně mít větší sklon ke tvoření lupů.“

Kosmetika s UV filtrem patří i na vlasy


Dopřejte polední siestu i svým vlasům

Sluneční UV záření má schopnost vlasy vysušovat, čímž dochází k lámání vlasů a roztřepení konečků. Vlas po dovolené může tedy vypadat úplně jinak než před dovolenou. „Kromě uvedeného ničí UV záření také keratin a degraduje melanin, což způsobí změnu barvy jak na barvených, tak přírodních vlasech,“ upozorňuje Michaela Volková. „Ideální je nevystavovat vlasy a pokožku na hlavě přímému záření mezi 12.-15. hodinou, kdy je nejvíce škodlivé.“  Ne vždy je toto ale možné, proto následně doporučuje alespoň krýt hlavu širokým kloboukem, případně vlasy chránit pomocí spreje, oleje, krému nebo mléka s UV filtrem.


Poskytněte vlasům ochranu před paprsky

Chcete-li si takový přípravek pořídit, pátrejte v drogerii především po řadách určených na léto, respektive slunečních přípravcích, které se prodávají primárně v létě. Jednou z takových letních řad jsou i produkty od značky Gliss Kur Summer Repair, která zahrnuje šampon, balzám a především ochranný sprej na vlasy s UVA/UVB ochranou. Nebo můžete vyzkoušet letní ochrannou péči Elsève Huile Extraordinary – z ní doporučujeme olej, který obsahuje 6 výtažků z květin i UV filtr. Vlasy chrání před slunečním zářením, po vystavení se sluníčku je vyživí a k tomu všemu usnadní jejich rozčesávání. Tuto péči můžete kombinovat i se šamponem ze stejné řady, určené na léto. Kromě nich je zajímavý i vlasový elixír od značky Toni&Guy. Kromě ochrany dodává vlasům i lesk a brání krepatění bez toho, že by je zatížil nebo urychloval produkci mastnoty.

Kosmetika s UV filtrem patří i na vlasy


Připravte vlasy ještě před dovolenou

Stejně jako ochranné vlasové přípravky je důležitá i perfektní péče o vlasy předtím, než na dovolenou vůbec vyrazíte. „Ta by měla zahrnovat perfektní umytí hydratačním šamponem, ošetření kondicionérem a olejem. Znovu zmíním také péči o pokožku na hlavě – měly bychom jí věnovat stejnou důležitost jako vlasům. Produkty pro ochranu vlasů ve spreji by měly být aplikovány i k pokožce,“ zdůrazňuje vlasová expertka. „Dobrou službu ale prokáže i tradiční modrá indulona, kterou stačí na pokožku v mírné vrstvě nanést, a předejít tak podrážděné spálené pokožce na hlavě.“


Zkušený kadeřník pozná, zda se o vlasy v létě staráte

Sluneční paprsky mají dopad na všechny vlasy bez rozdílu barvy, délky i pevnosti a hustoty. „O něco horší to mají snad jen hodně zesvětlované blondýnky, jelikož ty samy o sobě mají vlasy velmi křehké díky odbarvování. Vše je ale jen otázka preferencí a péče. Důsledným dodržováním výše zmíněných rad se dá předejít dehydrataci vlasů a musím říct, že na konci léta se vždy pozná, kdo si hřívu před sluncem chránil a kdo ne,“ uzavírá Michaela Volková.
 

Zdroj foto: Fotolia

Připravil/a pro vás Pavla Maříková ve spolupráci s expertem Michaela Volková

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Expert z článku

Michaela Volková
Master stylista, expertka na krásné vlasy
6
"Ukazujeme lidem jejich krásnější já, a tím jim leckdy dokážeme změnit život."

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít