Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Obličej Paletky korektorů: Kterou musíte mít?

Paletky korektorů: Kterou musíte mít?

Paletky korektorů: Kterou musíte mít?

12. prosince 2017 od Pavla Maříková

12. prosince 2017 4 minuty čtení
Připravil/a Pavla Maříková

S různými paletkami make-upů, tvářenek a očních stínů se v poslední době roztrhl pytel. My jsme se pro vás rozhodli v redakci otestovat paletky korektorů. Na každý pleťový problém je totiž vhodný jiný typ a odstín korektoru, a proto není nic lepšího a praktičtějšího, než je mít pěkně v řadě v jednom produktu. Jaké korektory nás zaujaly a kterým dáváme značku "must have"?
Sdílet na facebooku Sdílet na Twitter Sdílet na Pinterest Emailem

Freedom – Paletka korektorů Light

Šéfeditorka: Jana Kantorová

Profesionální paletka korektorů se svými odstíny hodí pro ženy se světlou pokožkou. Obsahuje celkem 6 krémových odstínů, z toho na ní najdete korektor na pupínky, kruhy pod očima i rozjasňující korektor třeba na oblast pod obočím. Krémové složení pak zaručuje dlouhodobý účinek.

Freedom – Paletka korektorů Light

Můj názor:

Mám světlou pleť, proto si musím korektory pečlivě vybírat, aby nebyly příliš nápadné. Paletka korektorů s názvem „Light“ je tak vhodná přímo pro mě. Navíc obsahuje celkem 6 různých odstínů. Z toho jeden je do růžova, jeden je neutrální béžový, další lehce do žluta, do hněda a pak je tam jeden „banánový“. Vyberou si tam své odstíny i o něco tmavší typy žen, než jsem já. Korektory navíc nebyly ani příliš suché a hutné, naopak jsou krémové, nevysušují a použít je můžete i na kruhy pod očima. Na druhou stranu nejsou ani příliš mazlavé a dobře kryjí. Osvědčilo se mi ještě korektor zafixovat pudrem, aby krytí vydrželo celý večer.
Hodnocení: 4/5


Corrector Palette, Dermacol

redaktorka: Eva Suchomelová

Paletka tří korektorů a rozjasňovače je výrobcem určena pro barevné sjednocení a zamaskování nedostatků pleti. V malé krabičce se nachází zelený korektor, který opticky neutralizuje zarudnutí, rozšířené kapiláry kolem nosu a na tvářích, dále žlutý korektor pro překrytí nedostatků fialové nebo modré barvy, např. na modřinky či žilky, a béžovohnědý korektor na sjednocení pleti a účinné zamaskování pigmentových skvrn a jizviček. Součástí je i bílý rozjasňovač s jemným třpytem pro nanášení na lícní kosti, hřbet nosu a kolem očí. V balení je přiložen i oboustranný pěnový aplikátor.

Corrector Palette, Dermacol

Můj názor:

Existují dva různé postupy použití korektoru: před nanesením make-upu a po něm. Každý korektor ale s make-upem reaguje jinak, a tak jsem při testování zkusila oba postupy. Při aplikaci korektorů před make-upem fungoval nejlépe béžovohnědý neutralizér – když jsem jím poťukala pigmentovou skvrnu či pihu, bylo to, jako bych nedostatek pleti právě vygumovala. Zelený korektor jsem na červenou skvrnku na nose musela nanést opakovaně a pak ještě trochu zapracovat do pleti, aby nebyly vidět ostré přechody. Žlutý korektor po druhém nanesení perfektně překryl modrou žilku, která celoživotně „zdobí“ můj spánek. Z třpytivého rozjasňovače jsem měla trochu strach, aby nezdůraznil vrásky kolem očí, ale podařilo se mi jím opticky srovnat nerovnosti svého nosu. Po nanesení make-upu se nesetřel, zůstal žádoucí jas, a to i kolem očí. Vrásky jako by zmizely. Zato zelený a žlutý korektor jsem musela nanést ještě i přes make-up, protože jím začaly všechny nedostatky prosvítat. Ještě večer vypadala moje tvář bezchybně.
Hodnocení: 4/5


All I need, essence

šéfredaktorka: Pavla Maříková

Paletka obsahuje 5 různých odstínů, které je možné používat jednotlivě nebo i různě kombinovat. Růžová a žlutá redukují tmavé kruhy pod očima, zelená zmírňuje zarudnutí a béžová matuje pleť. Se světle hnědou si můžete vyhrát při contouringu.  
All I need, Essence

Můj názor:

Standartně používám jen jeden odstín korektoru, navíc v jiné formě – v tubě se štětečkem na nanášení. Takže jsem se si nejdříve říkala, co budu s tolika odstíny dělat a zda mi nebude vadit tužší konzistence korektoru. Ale obavy byly zbytečné. Textura je tak akorát na nanášení prsty všude, kde je potřeba, a s pěti odstíny skutečně zakryjete každou „chybičku“ na pleti. Korektor opravdu velmi dobře kryje, a to i při minimálním množství. Nejvíce mne nadchl zelený odstín, ze kterého jsem vždy měla velký respekt, ale zde se naplnilo vše, co tento korektor slibuje – perfektně zakryl zarudlá místečka na pleti. Na kruhy pod očima jsem použila růžový odstín a na zbývající místa, která si žádala „úpravu k dokonalosti“, jsem použila béžový korektor. Žlutý a hnědý odstín jsem tedy nevyzkoušela – nebylo to třeba. Make-up jsem nanášela až na korektor a rozdíl byl opravdu velmi znatelný. Sjednocená pleť a dokonalý makeup  vydržel po celý den, což se mi úplně běžně při mém velmi hektickém pracovním dni bez korektoru nestává.
Hodnocení: 5/5 

Zdroj foto: Fotolia

Připravil/a pro vás Pavla Maříková

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít