Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Obličej Krása 5 elementů: oheň, kov, dřevo, země, voda

Krása 5 elementů: oheň, kov, dřevo, země, voda

Krása 5 elementů: oheň, kov, dřevo, země, voda

21. července 2017 od Anna Adlerová

21. července 2017 4 minuty čtení
Připravil/a Anna Adlerová

Teorie pěti elementů představuje jednu ze základních součástí čínské filozofie a tradiční čínské medicíny. Chcete se inspirovat moudrostí staré čínské civilizace? Prozkoumejte, jaký element ovlivňuje vaši krásu a co vám podle hvězd v kosmetice svědčí.
Sdílet na facebooku Sdílet na Twitter Sdílet na Pinterest Emailem
Oproti 12 astrologickým znamením, známým v našich končinách, do kterých se zařadíte jednoduše podle dne a měsíce narození, je čínská astrologie komplikovanější. Velkou roli v ní hraje rok narození. Každému roku vládne jedno z dvanácti zvířat. Každých 12 let se ve vládě střídá také 5 elementů: kov, voda, dřevo, oheň a země.  Ty jsou všechny vzájemně propojeny. Aby toho nebylo málo, do hry vstupuje ještě to, že se každé dva roky střídavě ujímají vedení jin a jang. Abyste tedy dokonale mohly určit svůj úplný typ, potřebujete vědět, jaké jste znamení v čínském horoskopu, jaký element vás ovlivňuje a jestli v době vašeho narození měl navrch ženský princip jin nebo mužský jang. Ty zastupují dva neoddělitelné proudy energie čchi.
 
Jestli vás ovlivňuje jinová nebo jangová energie zjistíte podle znamení v čínském horoskopu. Jin vládne: buvolu, zajíci, hadovi, koze/ovci, kohoutovi a vepři. Těm ostatním: kryse, tygrovi, drakovi, koni, opici a psovi vládne jang. Pak se podívejte, jaký element ovlivňuje právě vás a čím ho posílit.


Dřevo

Pokud jste v čínském horoskopu ve znamení tygra nebo zajíce, vaším dominantním elementem je dřevo.  Ženy v tomto elementu jsou rozpoznatelné podle zajímavého obočí, které dominuje celé tváři. Mají velké pouto s přírodou, proto jim bude dělat dobře bio kosmetika a péče s jemnou nebo žádnou parfemací. Z přírody tyto ženy čerpají svého tvůrčího ducha. Není se čemu divit, že barva určená tomuto elementu je zelená.

Krása 5 elementů: oheň, kov, dřevo, země, voda
 
Dřevěné ženy ovlivněné jangem jsou spolehlivé a chápavé. V kosmetice nerady experimentují, ale raději se drží své zaběhlé rutiny. Jsou velmi citlivé na soudy okolí. Dobře jim udělá důkladné uvolnění v podobě relaxace ve vodní lázni s éterickými oleji. Naopak dřevěné ženy, kterým vládne jin, jsou přizpůsobivější stvoření. V kosmetice si rády nechají poradit od dobré přítelkyně nebo odborníka.


Kov

Dominuje ženám zrozeným ve znameních opice a kohouta. Vaše rozhodná povaha a činorodost vás táhne v životě neustále kupředu. Barva, která vás zharmonizuje, je bílá. Doplnit ji můžete i stříbrnou nebo zlatou. Máte krásně tvarovaná nebo výrazná ústa, a proto byste k nim měly i v líčení přitahovat pozornost.

Krása 5 elementů: oheň, kov, dřevo, země, voda

Element kovu s jangovou energií vás potáhne k perfekcionismu. Úspěch je vaším nejvyšším cílem. I váš make-up musí být dotažen do posledního detailu. Spoléháte jen samy na sebe, proto se nerady svěřujete příliš často do rukou profesionálů. Jinový kov se umí prodat. S vaší vizáží si vás všimnou v každé společnosti. Vaší předností je jemnost a citlivá povaha. Slušet vám bude jemné líčení.


Voda

Pokud máte ve hvězdách napsáno znamení krysa nebo prase, vaším elementem je voda. Ta značí moudrost, se kterou přistupujete ke všemu. Kosmetiku vybíráte uvážlivě a nejdříve si nákup delší čas promýšlíte. Mezi barvy, které vás dobijí pozitivní energií, zařaďte modrou, černou a šedou. Ideální styl líčení jsou pro vás kouřové stíny. Vaším klíčovým orgánem jsou uši. Co takhle je ozdobit párem cenných náušnic?

Krása 5 elementů: oheň, kov, dřevo, země, voda
 
Jangové ženy elementu voda jsou přímočaré, a pokud je máte ve svém okolí, nejednou se od nich dozvíte krutou pravdu o své momentální vizáži. Stejně tak upřímně ale dokážou i pochválit krásné nové stíny nebo odstín rtěnky. To jinová voda je diplomatičtější. Je výřečná a jako kosmetická poradkyně by vám prodala i nos mezi ušima. Nevydrží dlouho na jednom místě a neustále zkouší něco nového.


Oheň

Ženy narozené ve znamení hada a koně jsou plné ohně. Dřímá v nich i jistá agresivita. Jejich barvami jsou červená, oranžová, fialová a růžová. Mívají výrazné a krásné oči, které zamotají hlavu nejednomu nápadníkovi. Pokud vás ovlivňuje element ohně, neváhejte toho využít a svůj pohled otevřete minimálně kvalitní řasenkou.

Krása 5 elementů: oheň, kov, dřevo, země, voda

Jangové ohňové ženy jsou společenské a spontánní. Rády se obklopujete lidmi a dbáte na svůj zevnějšek. Jste také spolehlivé a potrpíte si na rutinu. V líčení dáváte přednost svému zaběhlému typu líčení a nerady experimentujete. Kvůli vaší netrpělivosti a nechuti se dlouho líčit vám budou vyhovovat multifunkční líčidla, se kterými se nalíčíte rychle a budete sladěné. Jinové ohňové ženy se dokážou rychle naštvat, ale když se uklidní, jsou to mírumilovná stvoření.


Země

Tento element vás ovlivňuje, pokud je vaším znamením pes, drak, buvol nebo koza/ovce. Vyznačujete se stabilitou a lpíte na hodnotách. Potrpíte si na luxusnější kosmetiku, protože vždy hledáte kvalitu. Hlavní barvou, kterou byste měly vyhledávat je žlutá. Dobře vám ale bude dělat i hnědá a béžová. Můžete mít výraznou čelist nebo rty. Bude vám sedět technika konturování.

Krása 5 elementů: oheň, kov, dřevo, země, voda
 
Pokud vás ovlivňuje jang, jste poněkud nerozhodné. Co se kosmetiky týče, rády zkoušíte nové produkty. V líčení si nejste úplně jisté, co vám sluší, a tak neustále hledáte a zkoušíte nové make-up looky. Ostatním jste ale schopné poradit celkem rozhodně. Pokud jste narozeni v jinové energii, rádi pomáháte ostatním. Budete výbornou osobní vizážistkou pro své kamarádky, kterým i ochotně nabídnete domácí barvení hlavy. Jednoduše ale propadáte stresu, proto vám přijde vhod jakákoliv relaxační procedura spojená s krásou.

Zdroj foto: Fotolia

Připravil/a pro vás Anna Adlerová

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít