Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Obličej Kouzlo pohledu babího léta

Kouzlo pohledu babího léta

Kouzlo pohledu babího léta

29. srpna 2017 od Anna Adlerová

29. srpna 2017 4 minuty čtení
Připravil/a Anna Adlerová ve spolupráci s expertem Kateřina Krobová

V období babího léta máte ideální příležitost vyzkoušet barvy tohoto ročního období i na svém make-upu. Třeba barevnými očními linkami. Komu sluší a jak je do celkového make-upu zakomponovat? O své make-up tipy se podělila špičková make-up artistka Kateřina Krobová.
Sdílet na facebooku Sdílet na Twitter Sdílet na Pinterest Emailem
Máte linku na oči spojenou s černou barvou a ani by vás nenapadlo uvažovat o jiné? Černá linka je sice v různých podobách trendy prakticky pořád a zaručí očím podmanivý efekt, ale například na denní nošení moc vhodná není. Zvlášť pro světlé typy, které místo, aby podtrhla, zbytečně přebije, a pro starší dámy, kterým roky zbytečně ještě přidává. Pokud nechcete vypadat tvrdě, ale stále si přejete krásně zvýrazněnou barvu očí, sáhněte po světlejší variantě. Nemusí to být hned nepřehlédnutelné barvy letních trendů modré či zelené. Využijte přirozeného střídání ročních období a inspirujte se v přírodě. Líbí se vám hnědá nebo snad okrová? A co pohled prozářit měděnou či béžovou?


K jakým očím jakou barvu?

„Výhodou barev babího léta je, že sluší opravdu všem očím,“ říká Kateřina Krobová.  Pokud ovšem chcete dodat svému oku jiskru, vsaďte na tyto barevné kombinace.

Kouzlo pohledu babího léta


Zelené oči

Zelenoočkám vizážistka doporučuje měděné, kaštanově hnědé či sytě čokoládové odstíny. Sáhnout můžete například po kvalitní kajalové oční lince Max Factor č. 30 (tmavě hnědá) nebo č. 40 (světlejší hnědá).


Modré oči

Pokud máte modré oči, budou vám slušet zlaté a okrové či běžové tóny. Vyzkoušejte tužku Max Factor č. 90 v béžovém tónu nebo zlatavou barvičku Dermacol Long-lasting Intense Color č. 2.


Šedé oči

Majitelkám šedivých očí budou slušet okrové a růžovobéžové barvy. Co třeba měkká, krásně pigmentovaná dlouhotrvající tužka na oči s otočným mechanismem od essence? Vsaďte na odstín č. 25 say hi light.


Hnědé oči

„Hnědé oči dokonale vyniknou se šedohnědými a fialovohnědými tóny,“ dodává Kateřina. Zkuste třeba fialový tón tužky Dermacol 12h true color č. 3.


Jen jedna to může být?

S barvičkami si můžete různě hrát. Pokud se nedokážete rozhodnout, klidně zkuste kombinaci dvou barevných linek. Pokud se černé linky prostě nedokážete vzdát, doplňte ji shora ještě světlejší barvou, který pohled trochu změkčí.

Oči můžete vystínovat pudrovým stínem a tužkou na oči ve stejné barvě efekt ještě zvýraznit. Nebo můžete použít pouze samotnou tužku. Pokud zvolíte jumbo tužku na oči nebo různé varianty stínů v tužce, vybarvíte s nimi podle libosti buď celé víčko, nebo si vyrobíte širší barevnou měkkou linku.

Velkou nabídku barevných tužek na oči nabízí třeba značka Dermacol. Řada Long-lasting Intense Color pak kombinuje vlastnosti tužky a očních stínů. Tyto produkty mají intenzivní vysoce pigmentované barvy a práce s nimi je opravdu jednoduchá. Vyzkoušejte například růžovobéžový odstín č. 1, zelený odstín č. 4 nebo sytě hnědý č. 7.

Kouzlo pohledu babího léta


Čím linky doplnit?

„Pro jemný denní look zkuste linky v barvách babího léta kombinovat s matnou rtěnkou v oranžové, korálové nebo ostře růžové barvě. Pro temnější look můžete zvolit i tmavě hnědou nebo fialovou rtěnku, které jsou v současnosti velkým trendem,“ říká Kateřina.

Kouzlo pohledu babího léta

Tu pravou matnou variantu určitě najdete mezi řadou odstínů pečujících hydratačních rtěnek Color Riche Matte od značky L'Oréal Paris. „Pro výraznější líčení můžete linky doplnit o stíny se třpytem nebo rovnou sáhnout po glitrech, které dodají vašemu make-upu na jedinečnosti,“ radí expertka na make-up.
 

Zdroj foto: Fotolia

Připravil/a pro vás Anna Adlerová ve spolupráci s expertem Kateřina Krobová

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Expert z článku

Kateřina Krobová
Vizážistka, umělecká maskérka, kosmetička a stylistka
2337
"Méně je často více."

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

x
Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít