Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Obličej Jak zamaskovat kruhy pod očima? Vsaďte na zelenou a led!

Jak zamaskovat kruhy pod očima? Vsaďte na zelenou a led!

Jak zamaskovat kruhy pod očima? Vsaďte na zelenou a led!

10. srpna 2017 od Anna Adlerová

10. srpna 2017 2 minuty čtení
Připravil/a Anna Adlerová ve spolupráci s expertem Natálie Hostačná

Trápí vás kruhy pod očima? Ať už je na svém obličeji pozorujete dlouhodobě, nebo se sem tam špatně vyspíte, máme pro vás zaručené tipy, jak se s nimi poprat! O svoje profesní znalosti se podělily přední česká make-up artistka Natálie Hostačná a majitelka vizážistického studia „Komtessa“ Táňa Staňková.
Sdílet na facebooku Sdílet na Twitter Sdílet na Pinterest Emailem
„Kruhy pod očima trápí mnoho žen a některé se s tímto problémem potýkají již od raného věku. Důvodem může být genetika, špatný zdravotní stav nebo vyčerpanost organismu. Proto se na kruhy pod očima nelze dívat pouze očima vizážistky,“ uvádí do problematiky Táňa. „Signálem může být špatná funkce jater a ledvin. Já osobně bych nejdříve vyloučila zdravotní potíže a následně se poohlídla po vhodné pěsticí a dekorativní kosmetice," pokračuje. Pokud na kruhy pod očima trpíte, nemusíte se ale hned obávat nejhoršího. Nejčastěji jsou způsobeny zadržováním tuku a vody nebo nevhodnou životosprávou. Případně mohou buňky pod očima obsahovat pouze vyšší množství tmavého pigmentu. Ať už je to tak nebo tak, díky vizážistickým trikům si s tímto problémem hravě poradíte.


Vyberte správný korektor a make-up

„Při maskování kruhů pod očima vám bude nejúčinnějším pomocníkem korektor," radí make-up expertka Natálie Hostačná. „Ale pozor! Spousta korektorů má v sobě rozjasňovače. Tyto produkty jsou určeny na jiná místa v obličeji, například pomáhají při konturování obličeje. Pokud se použijí na zakrytí kruhů pod očima, kruhy rozsvítí a zbytečně k nim přitáhnou pozornost," varuje. Dodávání lesků do všech možných produktů je aktuálně velkým hitem. Pokud trpíte na kruhy pod očima, dávejte si pozor jak na rozjasňující korektory, tak i na make-upy.

Jak zamaskovat kruhy pod očima? Vsaďte na zelenou a led!


Není kruh jako kruh

Existuje několik typů nežádoucích efektů pod očima, kterým souhrnně říkáme kruhy.


Tmavší zabarvení jemné kůže pod očima

Co s tím?

Natálie Hostačná radí: „Tmavá místa zesvětlíme tak, že na dané místo aplikujeme bílou podkladovou bázi, na ni make-up a až nakonec korektor světlejšího odstínu, než jaký je odstín použitého make-upu." 


Kruh propadlý

Co s tím?

Kruhy pod očima jsou typické tím, že se pod nimi vytvoří hlubší vráska. „Propadlý kruh maskujeme tak, že jej zesvětlíme o 1-2 odstíny tam, kde je nejtmavší místo," radí Natálie.


Váček (vystouplý kruh)

Co s tím?

„Větší otoky očí si žádají jiný přístup. Je potřeba je zmatnit a ztmavit,“ pokračuje make-up artistka. „Na vystouplé místo naneseme tmavší korektor, a naopak do rýhy světlejší, abychom vyrovnali barevnost," doplňuje make-up artistka. „Když se ale korektor aplikuje i přímo na váček, kruhy jsou hned větší," varuje před nesprávnou aplikací.

Před maskováním posledních dvou neduhů použijte před líčením oční sérum s chladicím efektem nebo alespoň speciální oční krém určený na tuto problematiku. Počkejte, než se vstřebá, a začněte se zakrýváním kosmetickými produkty.

Jak zamaskovat kruhy pod očima? Vsaďte na zelenou a led!


Kruhy pod očima maskujte zelenou

Na trhu je nepřeberné množství produktů nabízejících pomoc s krytím kruhů pod očima. Pokud je pleť mladá a bez vrásek, může si dovolit hutnější složení, které nabízí vyšší krytí. Nevýhodu s maskováním kruhů pod očima mohou mít ženy v pokročilém věku. „Jedná-li se o pleť zralou s vráskami kolem očí, volila bych pouze korektory v tekuté formě, aby korektor při mimice nezalézal do vrásek,"  doporučuje Táňa Staňková. „Praktickým pomocníkem v boji s tmavými kruhy je zelený korektor, který dokáže stáhnout tmavý odstín z pleti. Tento typ korektoru se používá kvůli výraznějšímu zbarvení ještě před make-upem, který ho následně překryje.“


Chlaďte, případně přímo ledujte

Pokud jsou kruhy pod očima způsobené jiným než zdravotním problémem nebo genetikou, hravě si pomůžete téměř okamžitě. Na tento neduh totiž zázračně funguje chlad. Uleví především váčkům a otokům. Použít můžete cokoli, co doma najdete. Máte třeba sáčkový čaj z nějaké uklidňující bylinky? V klidu si ho vychutnejte a po vylouhování nechte sáčky vychladnout v mrazáku. Potom je přiložte na několik minut pod oči a čekejte na tu úlevu. Dobře vám poslouží i kostky ledu zabalené v látkovém kapesníku nebo vatové tamponky namočené do ledové vody.
 

Tip redakce!

Vyplatí se používat denní krém s vysokým UV faktorem. Na noc si zase dopřejte hydratační péči. Pod očima se nachází ta nejjemnější a nejnáchylnější kůže. Tudíž je víc než vhodné o ni pozorně a s láskou pečovat.

Zdroj foto: Fotolia

Připravil/a pro vás Anna Adlerová ve spolupráci s expertem Natálie Hostačná

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Expert z článku

Natálie Hostačná
Vizážistka a poradkyně v oblasti make-upu a stylingu
213
"Každá žena může být krásná, stačí jen chtít a vědět, jak na to."

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít