Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Obličej Jak se líčit do brýlí

Jak se líčit do brýlí

Jak se líčit do brýlí

29. prosince 2016 od LuK

29. prosince 2016 5 minut čtení
Připravil/a LuK ve spolupráci s expertem Naďa Krucká

Trpíte oční vadou a musíte nosit brýle? Pak asi víte, že dokážou změnit celý váš vzhled. Vybrat si ten správný tvar a barvu obrouček ke svému obličeji a stylu, to není snadný úkol. A když už ty skvěle padnoucí brýle máte, stojí před vámi další výzva: jak se do nich správně nalíčit?
Sdílet na facebooku Sdílet na Twitter Sdílet na Pinterest Emailem

Brýle na dálku, tedy při krátkozrakosti, vám oči zmenší, zatímco brýle na blízko, při dalekozrakosti, zase nepřirozeně zvětší. S pomocí vhodně zvoleného líčení se ale dá leccos zachránit, a krása vašich očí tak znovu opravdu vynikne!

Čím musí začít všichni

Prvním krokem, bez ohledu na druh vaší oční vady, je dokonalé vyčištění pleti a zakrytí všech nedostatků. Na celý obličej aplikujte podkladovou bázi, která pleť vyrovná a zakryje třeba drobné vrásky nebo rozšířené póry. Na bázi naneste make-up ve správném odstínu a vaší oblíbené konzistenci (existují make-upy pudrové, minerální, tekuté, pěnové atd.). Pokud máte tmavé kruhy pod očima, zakryjte je korektorem v lososové barvě, která zneutralizuje jejich namodralý nádech. Přes něj aplikujte korektor v tělovém odstínu. Nakonec make-up zafixujte transparentním pudrem.

„Každé nalíčení bude navíc vypadat amatérsky a nedodělaně, když zapomenete na upravené obočí,“ připomíná vizážistka Naďa Krucká. „Napřed je samozřejmě potřeba ho vytvarovat pinzetou a vytrhat všechny přebytečné chloupky. Pak ho musíme zvýraznit a dokreslit. Pro domácí použití jsou ideální stíny na obočí.“


Pokud jste krátkozraká, zvýrazněte své oči!

Brýle na dálku způsobují, že se vaše oči zdají menší a zapadlé. To byste neměla dovolit! Můžete se s nimi pustit i do výraznějšího líčení.
Začněte bází pod oční stíny a přes ni naneste na celé víčko velmi světlé stíny, které oko opticky zvětší a prozáří. Pak si oko orámujte tužkou na oči, ale pozor – malujte jen vnější linky, protože ty vnitřní ho naopak zmenší. Pro spoustu žen je černá příliš tvrdá, což ale vůbec nevadí. Sáhněte klidně po hnědé, nebo jestli máte náladu na něco extravagantního, zvolte třeba výraznou modrou. Do horního záhybu víčka pak naneste tmavší stín a lehce jím přejeďte i spodní linku podél dolních řas. Vnitřní koutek oka zesvětlete buď tužkou, nebo stínem.

„I správnou aplikací řasenky se dá zvětšit oko. Podívejte se do zrcátka jakoby dolů a řasenkou přejeďte řasy, jako byste psala písmeno Z,“ přidává svůj tip vizážistka Naďa Krucká.“ Buďte pak mít hezky kulaté oči, trochu jako panenka.“ Pak ještě světlým stínem vykreslete oblast pod obočím. Opticky tím zvětšíte jeho vzdálenost od oka a prozáříte svůj pohled.


Pokud jste dalekozraká, pracujte s líčidly obezřetně!

Jelikož brýle na blízko oči a jejich okolí zvětšují, je třeba se na líčení opravdu soustředit. Každá chyba se totiž projeví. Zatímco u brýlí na dálku je oko potřeba zvětšit a rozjasnit použitím světlých odstínů, oči v brýlích na čtení můžete bez obav nalíčit i tmavšími odstíny než normálně. I v tomto případě je nutné dokonale zamaskovat případné kruhy a další nedokonalosti pleti.

Začněte bází pod oční stíny a na pohyblivé víčko přes něj aplikujte stín. Zvolte trochu tmavší, než jaký jste nosila nebo nosíte bez brýlí – sáhněte třeba po šedé, šedozelené, světle hnědé. Tou stejnou barvou lehce orámujte i spodní víčko.

Dobře ořezanou černou tužkou vytvořte linku, a to jak na horním, tak i na spodním víčku. Pak tužkou zabarvěte i vnitřní linku, čímž se oko zmenší a zúží. S pomocí vatové tyčinky pak vnější linky lehce rozmažte. Tenké přesné čáry působí zbytečně tvrdě a přísně. Pomocí úzkého štětečku pak tmavými stíny ještě přejeďte linky kolem očí. Naopak světlým stínem tělové barvy zabarvěte partii pod obočím.
Řasenku aplikujte velmi pozorně, protože případné žmolky nebo slepené řasy v brýlích na čtení vyniknou. Kartáček v tomto případě táhněte spíš do stran, aby se tím oko opticky protáhlo do kočičího tvaru.


Jaké zvolit barvy?

Měla byste se samozřejmě řídit tím, co máte ten den na sobě, a také vezměte do úvahy barvu svých očí a vlasů. Volte raději líčení v kontrastních barvách, které zvýrazní duhovku. Modrým očím sluší odstíny čokoládové nebo zlatavé. Hnědé oči zvýrazní modré, tmavě zelené nebo fialkové odstíny. Majitelky zelených očí se mohou cítit dobře ve vínových nebo švestkových odstínech. Pokud ale nosíte brýle, musíte zvážit i barvu a styl obrouček, aby se s líčením zbytečně netloukly a nepokazily dojem z vaší práce.

Zdroj foto: Fotolia

Připravil/a pro vás LuK ve spolupráci s expertem Naďa Krucká

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Expert z článku

Naďa Krucká
Profesionální vizážistka a image maker
68
"Víra nečiní věci snazšími, ale možnými. Proto je také s vírou všechno možné."

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít