Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Obličej Jak na masáž obličeje proti vráskám

Jak na masáž obličeje proti vráskám

Jak na masáž obličeje proti vráskám

27. července 2017 od Jana Kantorová

27. července 2017 2 minuty čtení
Připravil/a Jana Kantorová

S vráskami se smířit nemusíte. Podpořte kosmetickou péči o pokožku obličeje i pravidelnou masáží, která zpomalí stárnutí a zredukuje výskyt vrásek až o 35 %.
Sdílet na facebooku Sdílet na Twitter Sdílet na Pinterest Emailem
Máte-li nějaké vrásky, nemusíte hned sahat po estetické medicíně. Alternativním pomocníkem může být dobře provedená masáž obličeje proti vráskám, která působí jako takový domácí lifting. Nejlepší čas, kdy ji provádět, je podle odborníků ráno. Díky ní rozproudíte krev a snížíte výskyt otoků v obličeji. Večerní masáž obličeje není tak efektivní kvůli snížené noční cirkulaci krve.

 

Další benefity:


•     Pravidelná masáž stimuluje krevní oběh
•     Pleť obličeje je tak prokrvenější a vypadá zdravěji
•     Navíc je masáží stimulován i růst nových buněk
•     Zpevňuje svaly v obličeji
•     Snižuje napětí
•     Zvyšuje jas obličeje


Dávejte si pozor!

Při masáži obličeje přesto buďte opatrné. Kůže je na některých místech jemnější než na jiných částech těla. Vždycky proto použijte pleťové mléko nebo olej, díky kterému půjde masáž snadněji, a zabráníte tak poranění kůže. Zároveň také nemasírujte příliš blízko očí.


Jak na to?

Dobrou zprávou je, že tahle masáž zabere maximálně deset minut. Provádějte ji pomocí prstů – ukazováčku a prostředníčku nebo prostředníčku a prsteníčku – a masírujte jemným konstantním tlakem. Nejdříve vatovým tamponkem pleť odličte a vyčistěte od nečistot a zbytků kůže. Poté můžeme začít.


Obočí a čelo

Masáž začnětee v oblasti obočí. Naneste malé množství krému mezi obočí a vmasírujte ho krouživými pohyby (délka obočí vychází zhruba na 5-6 kroužků) do pokožky. Postupujte od středu k vnějšímu koutku obočí. Opakujte dvakrát na každou stranu s tím, že podruhé budete masírovat místo o šířku prstu výše a vždy kopírujte tvar obočí a nadočnicového oblouku. Na závěr střídavě prsty pravé a levé ruky přejíždějte od kořene nosu nahoru až k linii vlasů. Poslední dva tahy veďte do stran.


Jak na masáž obličeje proti vráskám


Oči

Teď přichází řada na oční okolí, na kterém se stárnutí projevuje rychleji než na jiných partiích. Začněte v oblasti spánků. Sem naneste oční krém a jemně krouživými pohyby vmasírujte do pokožky. Opakujte zhruba 5x. Oční krém pak naneste pod vnitřní koutky očí a jemně postupujte poklepáváním od vnitřního koutku k vnějšímu a zpět.


Jak na masáž obličeje proti vráskám


Tváře

V oblasti lícních kostí přiložte dva prsty k nosu a jemnými krouživými pohyby v půlkruhu obtahujte tvar očí. Stejně tak pokračujte až k oblasti nosních dírek. Tento pohyb opakujte 4-5x. Po stranách nosních dírek ještě krouživými pohyby masírujte také tuto oblast. Nezapomeňte ani na nosoretní rýhy a postupujte kolem vnějšího koutku rtů až na bradu. Opakujte masáž dvěma prsty 5x.


Jak na masáž obličeje proti vráskám


​Krk a dekolt

Na závěr naneste také malé množství krému do středu brady a od linie spodního rtu půlkruhem pokračujte až na okraj čelisti. Všechny tahy vždy zakončujte směrem nahoru. Silnější vrstvu krému pak naneste i na krk a dekolt a střídavě levou a pravou rukou ho vmasírujte do pokožky. Postupujte odspoda nahoru.

Jak na masáž obličeje proti vráskám
 

Zdroj foto: Fotolia

Připravil/a pro vás Jana Kantorová

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

x
Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít