Ohledně tvarování a vůbec úpravy obočí panuje stále mnoho mýtů a nepravd, které se vám pokusíme v tomto článku společně s Karolínou Stablovou vyvrátit.

Mýtus 1.: Barva vydrží déle než henna
„Pravdou je úplný opak. Mnohem déle vydrží na obočí henna, a to proto, že přestože je přírodní, obsahuje silnější barvicí složku,“ říká expertka na obočí Karolína Stablová z pražského Brow baru. „Henna obočí navíc krásně vyživí, to je lesklejší a více roste. Barva se po aplikaci vymyje z kůže ihned a na chloupcích vydrží cca 3-5 týdnů. Hena zabarví kůži minimálně na týden a na chloupcích vydrží 5-6 týdnů.“ Možná si říkáte, komu tedy doporučit barvení obočí barvou. Své opodstatnění ale má. „Barvu bych doporučila především klientkám, které mají tmavé a relativně husté obočí a chtějí jej jen zdokonalit. Henna je vhodná pro ženy, které mají chloupků méně a potřebují obočí doplnit.“Tip redakce:
Víte, že henna na obočí se získává z úplně jiného typu listí než henna barvící vlasy nebo ta, která se používá na dočasné tetování? Henna na obočí má mnoho různých odstínů, a to nejen v teplých škálách, ale i v těch studených.

Mýtus 2.: Více tvarované obočí „otevře oko“
„Trendem poslední doby je co nejpřirozenější tvar obočí. A to především kvůli tomu, že obočí vyjadřuje naše emoce – když jsme naštvaní, obočí svraštíme, když se divíme, obočí zvedneme. Pokud obočí ponecháme v přirozeném tvaru, bude i náš obličej působit jemně a autenticky,“ vysvětluje expertka. „Často se také setkávám s tím, že ženy chtějí obočí tvarovat do ‚stříšky‘, hodně vykrojit směrem vzhůru, protože mají pocit, že tím se jim oko více zvýrazní a otevře. Opak je ale pravdou. Pokud chcete zdůraznit samotné oko, je nejleší nechat obočí v prvních dvou třetinách nad okem spíše rovnější a zkosit ho dolů až na konci.“