Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Akce Top značky Elizabeth Arden

Elizabeth Arden

Elizabeth Arden

Make-up patří všem, nejen kurtizánám

Co mají společného královna Alžběta, Jacqueline Kennedyová, Marilyn Monroeová a Marlene Dietrichová? Nic! Kromě toho, že používaly, a tím také propagovaly kosmetiku Elizabeth Arden.

Je zakladatelkou a průkopnicí amerického kosmetického průmyslu. Elizabeth Arden stejnojmennou značku a firmu založila ještě jako Florence Nightingale Graham. Později se stala i jejím obchodním jménem. Narodila se v kanadském Ontariu jako čtvrtá z pěti dětí na farmě skotských přistěhovalců. Ze studií na zdravotní sestru zběhla, nesnášela totiž pohled na krev. Nicméně zdravotnická chemie jí učarovala. Povýšit účinné medicínské masti na zkrášlující byl její plán. S prvními pokusy začínala ve vlastní kuchyni v New Yorku, kam se v roce 1908 přestěhovala. Snažila se co nejvíce dozvědět o procesech, které podporují krásnou pleť. Zkušenosti sbírala v laboratořích E. R. Squibb Pharmaceuticals. Krátce pracovala a první zkušenosti s kosmetickou péčí získala v té době proslulém salonu Eleanor Adair. Velmi záhy zjistila, že má k práci kosmetičky přirozený talent.

S přítelkyní a budoucí herečkou Elizabeth Hubbard otevřely v roce 1910 na Fifth Avenue kosmetický salon. Aby nezapadl mezi okolními obchody, dveře natřely jasnou červenou a nechaly vyniknout mosazné akcenty. Partnerství však bylo jen krátkodobé. Po neshodách a odchodu Hubbardové a ve snaze ušetřit peníze za přemalování firmy, ponechala Grahamová jméno Elizabeth. A přidala slovo Arden, inspirované literárním dílem Enoch Arden. Narodila se značka Elizabeth Arden. Jejím symbolem jsou dodnes červeně natřené dveře.

Pařížské know-how
Arden byla první, kdo vyráběl lehké a načechrané pleťové krémy. Byly léčivé a pomáhaly ke zlepšení pleti. Okamžitě jí přinesly úspěch. Zejména krém Amoretta vyvinutý chemikem A. Fabianem Swansonem. Měl jedinečnou lehkou luxusní texturu, tolik odlišnou od do té doby používaných mastných krémů. Obrovskou inspirací pro ni byla návštěva Paříže. Všímala si trendů v oblékání i v dekorativní kosmetice. Přivezla řadu vzorků rtěnek, laků či očních linek. Zanedlouho vyrukovala s make-upem. Znamenal revoluci v líčení Američanek. Do té doby jej využívali pouze umělci na divadle nebo ve filmu, anebo prostitutky. Arden ale razila heslo: „Každá žena má právo být krásná.“ Ostatně angažovala se i za práva žen. Její červená rtěnka se stala symbolem ženské emancipace.

Výrobky prodávala nejen ve svém salonu, ale i ve velkých obchodních domech a drogeriích, které byly tehdy zárukou kvality. A také v nejprestižnějších obchodech světa. Expandovala nejen, co se týče výroby. Otevírala nové a nové salony po celých Spojených státech, ale i ve světě – v Honolulu, Melbourne, Hongkongu, Londýně, Paříži, Miláně či Římě. Vyvinula koncepci celkové krásy. Její podniky nabízely kromě ošetření obličeje také kadeřnické služby, manikúru, pedikúru, cvičení, parní lázně a další procedury.

Životní styl má vonět
Vůně považovala Arden za nedílnou součást kosmetiky a životního stylu. Její první parfémy Arden Rose, Lilac a Italian Lilac byly představeny v roce 1922. Následovaly La Joie d'Elizabeth (1929), Le Rêve d'Elizabeth (1929), Mon Amie Elizabeth (1929), L'Amour Elizabeth (1929) a konečně Blue Grass (1936) - sladká květinová vůně, která kombinuje vůně karafiátu, jasmínu, narcisu, santalového dřeva, pižma, levandule, neroli a bergamotu. Dalšími jsou Cyclamen (1938), It's You (1938) nebo On Dit (1944).

Arden opustila tento svět v roce 1966. Její značka však žije a produkuje dále skvělé vůně. Například Green Tea (1999) kombinuje kmín, citrus, mátu, mák a dubový mech, Red Door, která je kombinací červené růže, fialek, jasmínu, konvalinky, orchideje a doteku medu, či orientální Splendor Perfume.

Arden, majitelka kolem 150 salonů v Americe a Evropě, fanatická milovnice koní a krátce i manželka ruského prince, byla téměř vždy oblečena do růžové. Vytvořila a vyrobila zhruba na 300 kosmetických přípravků a parfémů. Do její bilance patří i první výhradně zkrášlovací lázně, které v roce 1934 vybudovala v americkém státě Maine. Takže dnes tak populární wellness jsou vlastně také jejím nesmrtelným odkazem.    

Ukázky nejznámějších produktů značky

Elizabeth Arden - 5th Avenue

Parfémovaná voda

Elizabeth Arden - Green Tea

Parfémovaná voda

Přijďte si nakoupit do jedné z našich prodejen

Najít nejbližší prodejnu

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít