Inspirace

Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Vlasy Rychle a bez vody

Rychle a bez vody

Rychle a bez vody

20. října 2016 od JaH

20. října 2016 5 minut čtení
Připravil/a JaH ve spolupráci s expertem Lenka Čejková

Nemáte čas umýt si hlavu nebo se vám prostě jen nechce? A nebo jste někde, kde je voda špatně dostupná, a vaše vlasy začínají být, no, řekněme nevzhledné? Situace, která má řešení – suchý šampon. Tohoto pomocníka v nouzi ocení hlavně ženy (ale i muži) , kterým se rychle mastí vlasy. Ale nejen oni. Jak na to, poradí kadeřnice Lenka Čejková.
Sdílet na facebooku Sdílet na Twitter Sdílet na Pinterest Emailem
„Suchý šampon je vhodný pro ženy, které mají mastné vlasy nebo vlasy velmi jemné. Těm pomáhá držet tvar a zvětšuje objem,“ říká Lenka Čejková. Podle ní je vhodné používat tento šampon spíš nárazově. „Když si žena nestihne vlasy umýt, se suchým šamponem jí vydrží večer nebo den hezké. Podle toho, jak potřebuje,“ dodává. 

Body navíc získává suchý šampon oproti klasickému mytí hlavy i jednoduchostí, s jakou se používá. Stačí zatřepat a nastříkat. Tedy v případě, že zvolíte ten ve spreji. Není dobré držet ho hned u hlavy, ale aplikovat ho ze zhruba 15centimetrové vzdálenosti. Hotovo je de facto za pár vteřin. Šampon se pak už nechá jen několik minut působit. 

Podobné je to i u šamponu ve formě prášku. „Pudr se nasype do pěšinek vlasů. Ty je pak potřeba důkladně vykartáčovat. Na hlavu se musí šampon nasypat rovnoměrně, jinak jsou ve vlasech vidět bílé fleky,“ vysvětluje Čejková. V obou případech vlasy nejprve dobře rozčesejte. 

U mastných vlasů se šampon nanáší přímo na kůži. Pokud chce žena zvětšit objem, je dobré nanést ho přímo do vlasů, asi doprostřed jejich délky. Co se týká vůně, klasické mytí asi nenahradí, ale i tady došlo ke zlepšení. „Dnes jsou i parfémované suché šampony, takže malinko vlas provoní. Původní pach úplně neodstraní, ale dokážou ho převonět,“ říká Čejková. 

Šampony mají různou vůni, a je proto dobré vyzkoušet jich víc. Na první pokus to nemusí klapnout. Každému voní něco jiného. A právě vůně je jedním z hlavních kritérií výběru. Tím dalším může být cena. Obecně platí, že šampony v pudru jsou levnější.
 

Zdroj foto: Fotolia

Připravil/a pro vás JaH ve spolupráci s expertem Lenka Čejková

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Expert z článku

Lenka Čejková
Senior stylista a manager v Salonu Petra Měchurová
10
"Na mé práci mě baví vše, hlavně když je zákaznice spokojená."

Nejčtenější články

Účes podle horoskopu: Co radí hvězdy vašemu znamení?

Vlasy 7.října 2019 od Eva Suchomelová

18 0


Žhavé podzimní účesy: Rozzáří vás i omladí!

Vlasy 11.září 2019 od Simona Kohoutková

24 1


3x culík: Klasicky, ale originálně

Vlasy 11.dubna 2019 od Anna Adlerová

254 3

Vybrali jsme pro Vás