Inspirace

Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Vlasy Experimentujte s barvami – a to i na vlasech těch nejmenších!

Experimentujte s barvami – a to i na vlasech těch nejmenších!

Experimentujte s barvami – a to i na vlasech těch nejmenších!

30. května 2017 od Vendula Horníková

30. května 2017 4 minuty čtení
Připravil/a Vendula Horníková ve spolupráci s expertem Veronika Vítová

Den dětí se blíží a spolu s tím každá rodina přemýšlí, čím tentokrát své ratolesti potěšit. Hlavně u holčiček je možností hned několik. Především u těch, od nichž doma obden slýcháte: „Maminko, já chci vypadat jako ty“ a které potají zkouší vaše oblečení, make up či lak na nehty.
Sdílet na facebooku Sdílet na Twitter Sdílet na Pinterest Emailem
Právě na Den dětí si možná ale zaslouží takové malé princezny překvapení. Zkuste použít barvy na vlasy a udělat jim alespoň jedním proužkem radost. Jen je třeba vybrat takové produkty, které jejich vláskům neublíží. „Nejjednodušší je podívat se po přípravcích, které můžete z vlasů pak vymýt. Pozor na produkty, které mají v názvu slovo smývatelné, ale vymývají se postupně,“ doplňuje kadeřnice Veronika Vítová.


Napudrujte holčičkám vlasy

Celkem novou záležitostí na trhu jsou pudry na vlasy. A dobré na nich je něco, čím se dětem opravdu zavděčíte – mají velké spektrum různých barev a odstínů, hlavně těch výrazných. „Dobré na těchto přípravcích je, že je dostanete snadno dolů, stačí je pořádně vymýt šamponem, kdykoli si vzpomenete. Dobré také je – pokud chcete naopak, aby vydržel pudr ve vlasech déle - ho zažehlit žehličkou. To je ale myslím u dětí zbytečné vystavování vlásků vysokým teplotám,“ upozorňuje Veronika Vítová na fakt, že na jeden den barva dětem stačí. Aplikace takových výrobků je jednoduchá, pro výraznější barvu je lepší pudr aplikovat na mokré vlasy. A už je jen na vás, jestli barva ve vlasech vašich dětí bude třeba jen na proužku, nebo i na polovině jejich dětské hlavy. A určitě u holčiček zabodujete třeba výraznou růžovou, která z nich udělá princezny, ne-li hvězdy.

Den dětí: nebojte se experimentovat s barvami


Křída nepatří jen na tabuli

Na podobném principu pak fungují i různobarevné křídy na vlasy. Už dávno se staly obrovským pomocníkem na všech dětských karnevalech, oslavách Halloweenu a samozřejmě své místo mají na hlavách vašich ratolestí i na Den dětí. „Určitě ale nekupujte klasické křídy na tabuli, jsou to speciální produkty, které jsou přímo určeny pro vlasy,“ uvádí kadeřnice. I tady se barva nanáší na mokré vlasy. Jen pozor! Když ze své dcerky vytvoříte Zlatovlásku, počítejte s tím, že Zlatovláskou také pár dní zůstane. Barva na vlasech drží. Je proto dobré si rozmyslet, jestli nemáte po Dni dětí náhodou naplánovanou návštěvu rodiny, které by se třeba barevné vlasy u dětí nemusely líbit.


Spreje mohou vykouzlit na hlavě takřka cokoli

Další z variant, jak dětem dopřát moment, kdy napodobí alespoň trochu své maminky a nabarví si vlasy, jsou barevné spreje na vlasy. Během jejich dětského dne tak mohou mít háro jako vodník, havraní hřívu čerta, ale třeba se nabarvit i do oblíbených odstínů postav z Ledového království – Elsy a Anny. Spreje jsou opravdu jednorázové, takže druhý den můžete svým nejmenším umýt vlásky šamponem a nebude nic znát. Nastříkat sprej můžete na vlasy hned v několika odstínech a lze mít i proužky á la barva duhy. Navíc tyto spreje mají kromě palety barev také třeba třpytky anebo jen vytváří stříbrný odlesk.


Většina těchto produktů má jednu velkou výhodu – jak pudr, tak sprej jsou smývatelnými barvami a zbavíme se jich takřka okamžitě jen se šamponem. A tak drobné barvení bude alespoň v ten jejich den za ten dětský úsměv opravdu stát. A jen tak mimochodem, i když o svoji hřívu pečujete a potřebujete být na schůzky elegantní a šik, můžete možná nějakou tu barvu nebo pudr vyzkoušet s dcerou taky.

Zdroj foto: Fotolia

Připravil/a pro vás Vendula Horníková ve spolupráci s expertem Veronika Vítová

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

1 komentářů k článku
Veronika Kincová 10.července 2017
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda nemáte zkušenosti s konkrétními křídami na vlasy? Ráda bych je vyzkoušela a zatím si hledám informace, po kterých sáhnout. Děkuji.

Expert z článku

Veronika Vítová
vlasová expertka
57
"Krásné vlasy rovná se spokojená žena."

Nejčtenější články

Účesy z krátkých vlasů: Vyberte si!

Vlasy 22.dubna 2018 od Eva Suchomelová

77 3


Trendy účesy pro jaro 2018

Vlasy 24.března 2018 od Anna Adlerová

58 3


Nové metody mytí vlasů: Vyznáte se v nich?

Vlasy 7.dubna 2018 od Helena Hladíková

69 0

Vybrali jsme pro Vás

Využijte výhodných cen Teta klubu.
Přihlaste se.