Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Vlasy 5 chyb, které děláte, když vás trápí stále mastné vlasy! Co s tím?

5 chyb, které děláte, když vás trápí stále mastné vlasy! Co s tím?

5 chyb, které děláte, když vás trápí stále mastné vlasy! Co s tím?

5. dubna 2022 od Lenka Knápková

5. dubna 2022 4 minuty čtení
Připravil/a Lenka Knápková

Mastné vlasy jsou asi nejčastější problém s vlasy, na nějž si ženy stěžují. Mohou mít spoustu příčin od genetických dispozic po hormonální nerovnováhu. Jak o mastné vlasy pečovat, jaké používat přípravky a jak se jich třeba zbavit? A co dělat s mastnými vlasy druhý den?
Trápí vás mastné vlasy? Máte pocit, že jste si ráno umyla hlavu a už kolem oběda vaše vlasy vypadají, jako byste právě před chvílí byla ve sprše? Mastné vlasy jsou nepříjemný estetický problém, který ale může mít mnoho příčin. Některé, jako genetické dispozice, kožní onemocnění či hormonální nerovnováhu, nemůžeme ovlivnit. Velmi často si však maštění vlasů způsobujeme sami, a to nevhodnou péčí, zlozvyky nebo špatnou životosprávou.

Máte mastné vlasy? Zde je 5 chyb, které možná děláte i vy:

1. Často si saháte do vlasů

Nadměrné maštění vlasů často způsobují naše zlozvyky, jako je hraní si s vlasy, prohrabování ofiny a také neustálé stahování vlasů do culíku a jeho rozpouštění. Hýbeme si totiž s mazovým váčkem a tím nevědomky způsobujeme nadměrné maštění vlasů,“ říká Martina Zahrádková Krupičková, senior stylist ze Salonu Libor Šula. Zkuste se na tento zlozvyk zaměřit a do vlasů si sahejte opravdu jen minimálně. Uvidíte, že okamžitě bude znát rozdíl.

2. Špatné zvolená péče

Mastné vlasy máme také velmi často díky používání nevhodných produktů, které nejsou určené na mastné vlasy. Vybírejte proto pečlivě. Šampony pro mastné vlasy mají speciální složení, jež nezatěžují vlas a díky tomu vydrží vlasy v kondici déle. „Zvýšené maštění vlasů je někdy způsobeno dlouhým používáním jednoho šamponu. Nemusí už totiž vašim vlasům vyhovovat, a tak se vlasová pokožka brání nadměrnou produkcí mazu.  Je tedy potřeba ho změnit,“ říká kadeřnice. Vyzkoušejte například šampon Tresemmé Šampon na mastné vlasy  Purify & Hydrate (koupit v e-shopu), který bojuje proti mastnotě, odstraňuje nečistoty z pokožky hlavy a vlasy hydratuje. Kombinujte ho s kondicionérem Tresemmé Kondicionér  Purify & Hydrate (koupit v e-shopu).
Tip redakce:
Zkuste také
Dixi Březovou vodu na mastné vlasy (koupit v e-shopu), březový extrakt má pozitivní účinek na pokožku hlavy, zbavuje vlasy mastnoty a vyživuje je.

3. Zbytečně mnoho kondicionéru

Kondicionér je „must have“ v péči o vlasy u každé ženy, uzavírá a uhlazuje vlasy a tím je chrání. Zároveň usnadňuje jejich rozčesávání,“ vysvětluje Martina Zahrádková Krupičková. Kondicionér je však také nejvíce plýtvaným přípravkem. „Nadměrné používání kondicionéru způsobuje maštění vlasů. Neměli bychom ho proto používat víc než šamponu. Je třeba dbát také na to, abychom ho aplikovali hlavně do délek vlasů,“ vysvětluje použití kondicionéru kadeřnice a dodává: „Velké množství kondicionéru u hlavy způsobuje maštění, zatížení vlasů a také ztrátu objemu.

4. Příliš mnoho stylingových přípravků

Zejména u mastících se vlasů platí, že méně je více. Příliš mnoho stylingových produktů vlasy zatěžuje, způsobuje rychlejší maštění a také jejich zplihnutí.Vlasy se dusí, jsou plné laku, gelu a tužidla a to jim rozhodně neprospívá,“ vysvětluje odbornice. Vyzkoušejte třeba lehký lak na vlasy Pantene Pro-V Ice Shine lehký lak na vlasy (koupit v e-shopu), který má odlehčené složení a přitom zajistí silnou fixaci účesu.

5. Časté používání suchého šamponu

Suchý šampon je skvělý pomocník, když nemáte čas na umytí vlasů. Zbaví vlasy mastnoty a zvětší jejich objem. Pokud ho však budete používat příliš často, může maštění vlasů naopak podporovat. „Ideální použití je jednou týdně,“ doporučuje kadeřnice Martina Zahrádková Krupičková. Zkuste speciálně vyvinutý suchý šampon na mastné vlasy Schauma suchý šampon Miss Fresh pro mastné vlasy (koupit v e-shopu), který je osvěží a provoní.

Věděli jste, že…

… mastné vlasy si často způsobuje také nekvalitní potravou. Upravte své stravovací návyky, přemýšlejte nad tím, co jíte, omezte rafinovaný cukr, nekuřte a nepijte alkohol.

Jezte především:
  • netučné maso (kuře, krůta, králík)
  • zdravé mlsání  (ořechy, sušené ovoce)
  • tmavě zelenou zeleninu (brokolice, špenát, fazolky, papriky)
  • potraviny bohaté na hořčík (luštěniny, mák, šípek, klíčky) a zinek (mořské ryby, játra, žloutky)
Tip redakce:
V boji s mastnými vlasy vám mohou pomoci také třeba jablečný ocet nebo citron. Jablečný ocet je skvělý pomocník v boji s mastnými vlasy, protože obsahuje kyselinu octovou. Ta pomáhá vyrovnat pH vlasové pokožky a redukuje tvorbu mastnoty. Navíc jablečný ocet také slouží jako účinné vlasové tonikum zamezující svědění. Citron obsahuje mnoho vitaminů a minerálů, které vlasům prospívají. Kyselost pomáhá dostat pH vlasové pokožky na optimální hodnotu, čímž snižuje produkci mastnoty.

Foto: Shutterstock
 

Připravil/a pro vás Lenka Knápková

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít