Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Tělo Ženské tabu: Bolí vás sex? Co s tím?

Ženské tabu: Bolí vás sex? Co s tím?

Ženské tabu: Bolí vás sex? Co s tím?

30. září 2021 od Klára Kuníková

30. září 2021 3 minuty čtení
Připravil/a Klára Kuníková

Nevěšte hlavu, bolest při sexu trápí mnoho žen. Pojďme si říct nejčastější příčiny a najít společně řešení. Vyzkoušejte naše tipy a zase si intimní chvilky v posteli užívejte s radostí.

PMS nebo ovulace?

Bolest při pohlavním styku může být spojena s ovulací, stejně jako s premenstruačním syndromem. Odborníci se shodují na tom, že máte li tento problém jednou, dvakrát po sobě a v následujícím cca půl roce se neopakuje, jedná se pravděpodobně o výkyv hormonální, o kterém je dobré zmínit se gynekologovi, ale řešit se dlouhodobě nebude. Pokud je bolest neustupující a pravidelná, může signalizovat zánět, který není radno podceňovat. Příčinou mohou být bakterie, kvasinky, chlamydie či mykoplazmata, je dobré lékaře navštívit. Navíc v případě, že svým problémům nebudete věnovat pozornost, můžou se stát chronickými a jejich odstranění je mnohem složitější, než když se na nápravu vrhnete včas.

Správná intimní hygiena

Kromě odborné péče je dobré zabývat se také  vhodně zvolenou intimní hygienou. Na vaginální tkáň během a těsně po pohlavním styku působí nejen použití různých lubrikantů, ale také může docházet k jejímu podráždění či otékání. Bezprostředně po sexu se tak výrazně zvyšuje riziko infekce. Aby k tomu docházelo co nejméně, či nedocházelo vůbec, je dobré neusnout ve slastném objetí, ale věnovat se důkladné očistě. Pozor ale na klasický sprchový gel - ten totiž na intimní partie nepatří, zvláště pak, pokud patříte k ženám s citlivou pokožkou. Odborníci doporučují přípravky s kyselinou mléčnou, která respektuje přirozené pH intimních partií. Obsahuje ji třeba Lactacyd Intimní mycí emulze (koupit v e-shopu). Kyselinu mléčnou i zklidňující přírodní složky, jako je třeba šalvěj nebo tea tree olej, obsahuje i přírodní Floré Bylinný intimní gel tea tree & šalvěj (koupit v e-shopu).

Vaginální suchost

Další příčinou bolesti při pohlavním styku může být vaginální suchost, vyzkoušejte, i v rámci předehry, aplikaci vaginálních či lubrikačních gelů. Přirozené zvlhčení a zmírnění tření způsobené intimní suchostí pomůže odstranit Lactacyd Caring Glide intimní lubrikační gel (koupit v e-shopu).  „Je to poměrně jednoduché řešení, které vám zase navrátí radost ze sexu. Právě vaginální suchost je pak problémem žen na prahu premenopauzy a starších, nebo žen po porodu.“ vysvětluje porodní asistentka Markéta Miškovská.

Bolest můžete mít v hlavě

Odbornice varuje, že bolest může být způsobena i tím, jak jste byla vychována. Pokud jste se doma o sexu nebavili, případně jste si prošla během období dospívání a později nepříjemnými zážitky, je možné, že potřebujete odbornou pomoc. Zasloužíte si péči, která vás vrátí do normálního života. A ne, vy opravdu nenesete vinu na tom, že vám hrátky v posteli zkrátka nic neříkají.

Co vám může pomoct

Pokud vysledujete, že máte bolesti v podbřišku vždy jen během PMS, může vám chybět také třeba  zinek  nebo hořčík. Proto je fajn tyto minerály nevynechávat z denního příjmu a dostat je do těla, formou zdravých potravin nebo doplňků stravy, třeba MaxiVita Vápník, hořčík, zinek forte+ (koupit v e-shopu), nebo  MaxiVita Magnesium +B komplex + vitamin C (koupit v e-shopu).

Náš tip:

Kromě toho odbornice doporučuje cvičit: „Zaměřte se na jógu, která vás uvolní, nevynechávejte ji. Hýbejte se také pravidelně také během běžného pracovního dne. Hlavně si nenechte bolestí vsugerovat, že sex je něco, co je nepříjemné a že vy to tedy praktikovat nebudete. Připravila byste se o hodně rozkoše.“

Připravil/a pro vás Klára Kuníková

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít