Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Obličej Jak se líčit, když máte převislá víčka?

Jak se líčit, když máte převislá víčka?

Jak se líčit, když máte převislá víčka?

17. července 2020 od Lucie Ulmanová

17. července 2020 3 minuty čtení
Připravil/a Lucie Ulmanová ve spolupráci s expertem Linda Chudomelová

Přepadlá oční víčka nejsou jen otázkou přibývajících let. Trápí ženy ve středním i zralém věku, ale výjimkou nejsou ani u mladých slečen. Pokud mají vaše víčka do ideálu daleko, chce to umět pár triků, jak je správně líčit.
Každý tvar oka je jiný. Pokud vás štvou povolená oční víčka a nad jejich líčením lámete hůl, dejte tomu ještě jednu šanci. Poradíme vám, jak si je nalíčit i vystínovat, aby se oko rozjasnilo i zvětšilo.
 

Ignorujte ho!

Základní pravidlo je přepadlé víčko „ignorovat“ a víčka si líčit„Nejlepší bude, když se budete líčit s očima otevřenýma, jako když koukáte přímo před sebe - tak vás totiž uvidí většina lidí. Někdo má pocit, že líčení je pak moc tmavé. Většina tmavé barvy ale zmizí v ohybu a není třeba se toho bát,“ říká vizážistka Linda Chudomelová.  

žena dělá prsty kukátko

Správní pomocníci 

Aby bylo líčení efektivní, pořiďte si spolehlivé pomocníky. Důležité je používat pudrové nebo krémové oční stíny a dále se naučit používat podkladové báze neboli primery. „Nejdříve naneste na víčko podkladovou bázi pod oční stíny. Zařídí, že se vám stíny neslijí v záhybu,“ vysvětluje odbornice na líčení. Stíny udrží dlouho na svém místě Dermacol Báze pod oční stíny (koupit v e-shopu). Na víčka pak naneste Maybelline Oční stíny Color Tattoo 24hr 35 On & On Bronze (koupit v e-shopu). Nepoužívejte gelové linky. Pokud sáhnete po lince, pak v tužce a jemně ji rozmažte doztracena. 

TIP: Vše pro váš zářivý pohled nakoupíte snadno i na e-shopu Teta drogerie (pokračovat na e-shop).

kleštičky na řasy a žena

Jak a kam přesně nanést? 

Aby byly oční stíny vidět a aby oko rozjasnily a zvětšily, je důležité je správně nanést. Jak a kam nanášet jednotlivé barvy, záleží na sekundárním tvaru a pozici očí. Obecně ale platí, že na oční převis by měl přijít matný a tmavý stín, který ho opticky zmenší, a zároveň se tím prohloubí pohled. Také je dobré se vyhnout světlé barvě pod obočí, která opticky ještě zvětší vzdálenost mezi okem a obočím. „Pokud máte víčka převislá opravdu hodně, doporučuji nanést stín na spodní linku pod řasy. Dá se na ní vytvořit skoro stejné drama a neupadne vám ruka při stínování,“ dodává Linda Chudomelová.  

Triky a rady pro převislá víčka 

Vizážistka Linda Chudomelová doporučuje také svých několik osobních triků, které ženám pomůžou při líčení a opticky zamaskují převislá víčka: 

  • Kleštičky na řasy: „Pokud jste je doteď nepoužívala, začněte. Je to skvělá věc, která oko opticky otevře a zvětší.“ Krásu vašich očí podtrhnou Diva & Nice Kleště na řasy (koupit v e-shopu). 

  • Vhodná řasenka: „Je také dobré najít řasenku, která řasy udrží natočené celý den. Vhodnější je také voděodolná řasenka, předejte se rozmazání pod okem, což by vedlo k tomu, že by celkový výraz působil sklesle a smutně.“ 

  • Nejsvětlejší stín nanést do vnitřního koutku oka: „Oko se tím prosvětlí a opticky otevře.“  

  • Dobře nalíčené obočí„Celkově velmi pomůže v rámování obličeje a zvýraznění očí, které potom není třeba tolik líčit.“ 

Připravil/a pro vás Lucie Ulmanová ve spolupráci s expertem Linda Chudomelová

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

3 komentářů k článku
Teta drogerie 3.srpna 2020
Dobrý den, děkujeme za zajímavý podnět. V budoucnu se budeme snažit ještě lépe ilustrovat danou problematiku.
Marie Grznaríková 28.července 2020
Lépe než popis by postup ukázalo nějaké instruktážní video. Na internetu je spousta videonávodů na líčení očí - ovšem pouze pokud máte víčka “normální”.
Michaela Rutarová 28.července 2020
Prosila bych o fotografie postupu líčení převislých víček a ne fotky modelek, které převislá víčka opravdu netrápí ani náhodou. Chci totiž vidět reálný výsledek toho, co vizážistka navrhuje.

Expert z článku

Linda Chudomelová
vizážiska
1
"Rozdíl mezi obyčejnou ženou a ženou z titulky časopisu jsou dvě hodiny."

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

x
Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít