Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Úvod Články Krása Obličej 5 příčin tmavých kruhů pod očima a jak jim předcházet

5 příčin tmavých kruhů pod očima a jak jim předcházet

5 příčin tmavých kruhů pod očima a jak jim předcházet

28. ledna 2021 od Lada Rudovská

28. ledna 2021 4 minuty čtení
Připravil/a Lada Rudovská

Vinou kruhů pod očima vypadáme starší a unavení, a to i když jsme spali celou noc a máme jinak energie na rozdávání. Co je tedy způsobuje? Proč je někteří z nás mají, ale jiní ne?

Kruhy pod očima jsou nejčastěji zmiňovaným problémem s pletí a boj s nimi je trochu jako boj s větrnými mlýny, protože ne všechny jejich příčiny lze ovlivnit. To ovšem neznamená, že musíme s přibývajícím věkem vypadat jako exemplář medvěda pandy. Pojďme si říct, co přesně tmavá místa a pytle pod očima způsobuje a jak se jim pokusit předcházet a minimalizovat je.

1. Sluneční záření

Pokožka očního okolí je jedním z nejcitlivějších míst, které na těle máme – s věkem se navíc ztenčuje a ztrácí tukovou tkáň. Pokud je vystavena UV záření, dochází k jejímu narušení – tmavnutí, ztrátě kolagenu, pigmentovým skvrnám. Proto používejte celý rok krém s SPF faktorem, který vzniku kruhů pod očima zabraňuje. Zkuste například Neutrogena Hydro Boost City Shield hydratační krém s SPF 25 (koupit v e-shopu), jenž pleť intenzivně hydratuje, posiluje kožní bariéru a chrání ji před slunečními paprsky. Pomoci ale mohou i cc krém nebo make-up s ochranným faktorem. A rozhodně se vyplatí investovat do kvalitních slunečních brýlí.

2. Nezdravý životní styl

Málo spánku, kouření, špatná životospráva – i to jsou viníci toho, že vypadáme celý den jako zombie. Denně potřebujeme 8 hodin spánku. Když je nemáme, pokožka bledne, a tím více vystupují tmavá místa pod očima. Nikotin a alkohol jsou velcí rušiči spánku a způsobují i dehydrataci pleti. Řešením je více spát, přestat kouřit, omezit alkohol i slaná a tučná jídla a dodržovat pitný režim. Do jídelníčku zařaďte potraviny, které známky viditelné únavy redukují. Třeba okurky. Vysoký obsah vody hydratuje oblast pod očima, ale pro kruhy samotné je zásadní spíš oxid křemičitý, jenž pomáhá zvyšovat produkci kolagenu. Příznaky únavy redukují i borůvky, černý rybíz nebo ostružiny, protože zlepšují průtok krve do oka a také dodávají kyslík do tkání kolem. 

3. Spaní na boku

I když si lidé často myslí, že nositel kruhů pod očima vede bohatý noční život, nemusí to být pravda. Můžete spát i osm hodin, ale pokud ležíte na boku či břiše, zatěžujete oční okolí a ráno to je znát. Způsobujete si tím více vrásek na obličeji i dekoltu. Pokuste se proto spát na zádech. Těžkou noc zamaskuje Ellie Hyaluron Boost Omlazující krém pro oční okolí a kontury tváře (koupit v e-shopu), který vyplní oční okolí a díky kyselině hyaluronové, koenzymu Q10 a bambuckému máslu podporuje obnovu buněk. Viditelných výsledků dosáhnete speciálními maskami na oční okolí, zkuste třeba Garnier Skin Naturals povzbuzující oční masku obohacenou o šťávu z pomeranče a kyselinu hyaluronovou (koupit v e-shopu).

4. Genetika

Jestliže trpí kruhy pod očima i ostatní členové vaší rodiny, pravděpodobně za to mohou geny a s tím nic nenaděláte. Pokožka kolem očí je věkem tenčí a křehčí, až průhledná a oční okolí má propadlou, šedo-modrou, růžovou nebo fialovou barvu podle toho, jak kůží prosvítají drobné žilky pod ní. Ale nezoufejte, kruhy lze chytře zakrýt make-upem či korektorem, například Maybelline Fit Me! Korektorem 15 Fair (koupit v e-shopu). Nejprve ale pleť očního okolí dostatečně hydratujte. Vybírejte vždy lehké konzistence přípravků, protože hutné krémy mohou tmavé kruhy zhoršovat a vést až k problémům, jako jsou drobné bílé skvrny pod kůží. Zkuste oční krém NIVEA Oční péče proti vráskám Q10 Plus C (koupit v e-shopu), jehož lehká nemastná textura viditelně redukuje kruhy pod očima a projevy stárnutí.

5. Příliš mnoho času před počítačem

Celodenní zírání do počítače zatěžuje cévy kolem očí, které jsou nuceny více pracovat. Když se „unavené“ cévy kolem očí zvětší, kůže kolem nich vypadá tmavší. Pokud tedy trávíte v práci hodně hodin u počítače, dělejte si občas krátké přestávky (stačí i jedna minuta), během níž odvrátíte zrak od zářivého monitoru a dáte tak svým očím alespoň chvilku na zotavení. 

Připravil/a pro vás Lada Rudovská

Zařazeno pod těmito klíčovými slovy

Související články

Nejsou zde žádné komentáře. Přihlaste se a napište první!

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

x
Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít