Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny

Schauma

Schauma

S kopcem voňavé pěny na hlavě

Spokojená rodina s kopcem pěny na hlavě. Etiketa, se kterou v 70. letech letech vyrazila do regálů německá Schauma. Pro Němce, kteří byli v té době dětmi, to byl přelomový šampon na vlasy. Zbavil je strachu z mytí hlavy – konečně jim rodiče myli vlasy šamponem, který neštípal do očí. A řada z nich si vybaví i jeho jablečnou vůni. Legendární „rodina Schauma“ tak konečně vnesla klid do koupelen. A  Schauma dodnes patří mezi vlasové stálice.

Pro úplný začátek příběhu bychom museli jít ještě dál než do 70. let. Společnost Schwarzkopf značku poprvé uvedla na trh krátce po druhé světové válce, v roce 1949. Šlo o krémový šampon v tubě. Revoluční produkt, který přispěl k masovému rozšíření šamponů v Německu. Značka si brzy upevňuje pozici na trhu.
 
V 60. letech začíná Schauma rozšiřovat své portfolio. Vyrábí přípravky podle individuálních požadavků zákazníků. Definuje jednotlivé typy vlasů a na ně nabízí různé přírodní přísady. V té době vzniká šampon „7 bylin“. Ten je běžně k dostání dodnes, po zhruba padesáti letech.
 
Ještě před tím, než se objevila oblíbená „rodina Schauma“, přichází značka s jinou designovou změnou – plastová lahvička ve tvaru kapky.
 
Od 80. let přidává Schauma k šamponům i oplachovací kondicionéry. O deset let později na trh dodává první přípravky 2 v 1 nebo třeba pěnové balzámy. Po produktových změnách přicházejí v roce 1996 i změny ve vlastnické struktuře. Schwarzkopf a s ním i Schauma v té době totiž přechází pod společnost Henkel. I díky tomu šampon znají v padesáti zemích po celém světě.
 
Dnešním německým dětem, a nejen jim, nabízí Schauma speciální dětskou řadu. V zemi svého původu byla také v roce 2004 spotřebiteli oceněna jako nejoblíbenější značka šamponů v kategorii dynamické značky.
Zdroj foto: archiv značky

Ukázky nejznámějších produktů značky

Schauma - Color Shine

Šampon pro ochranu barvy

Schauma - Keratin Strong

Posilující šampon 250 ml

Schauma - Keratin Strong

Posilující šampon 400 ml

Schauma - Kids

Šampon a balzám

Schauma - Kids

Šampon a sprchový gel

Schauma - Morror Gloss

Šampon pro lesk

Schauma - Power Volume

Šampon pro větší objem

Schauma - Sea Buckthorn Vital

Vitalizační šampon

Schauma - Silver Reflex

Šampon proti žlutým tónům

Schauma - Strength & Shine

Šampon pro lesk barvy

Přijďte si nakoupit do jedné z našich prodejen

Najít nejbližší prodejnu

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít