Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny
Archiv Naše značky Helios Herb

Helios Herb

Helios Herb

Česká značka

Pohoda a zábava kdekoliv na slunci pro celou rodinu

Naše vlastní značka vysoce kvalitních a 100% spolehlivých produktů sluneční kosmetiky. Chcete-li si užívat zaslouženou dovolenou bez obav o zdraví pokožky své i svých blízkých, zvolte osvědčenou kvalitu Helios Herb za příjemnou cenu. Výrobky Helios Herb splňují veškeré požadavky EU ohledně účinnosti opalovací kosmetiky.

Slovníček pojmů aneb Než vyrazíte za sluncem
 • UV záření - sluneční záření se skládá ze tří druhů paprsků: UVA, UVB a UVC.
 • UVA záření - jeho úroveň je během dne i celého roku konstantní, proniká však hlouběji do pokožky, a proto je mnohem nebezpečnější. Při nadměrném působení UVA záření pokožka rychleji stárne a může dojít i k poškození DNA buněk. Poruchy pokožky se navíc mohou projevit až po dvaceti nebo třiceti letech od vzniku prvního poškození.
 • UVB záření - jeho intezita se během dne i roku mění, je zodpovědné za zhnědnutí pokožky a při nadměrném vystavování slunečním paprskům způsobuje zdraví škodlivé spálení.
 • UVC záření - je 100% pohlceno atmosférou, a na zemský povrch tudíž vůbec nedopadá.
 • Přirozená vlastní ochrana pokožky - doba, kterou pokožka vydrží na slunci bez jakékoliv ochrany, aniž by se spálila. Závisí na fototypu pokožky, ale i na místě pobytu a ročním období.
 • Ochrana před UVA zářením - Evropská komise formulovala požadavek na minimální UVA ochranu jako jednu třetinu UVB ochrany. Výrobky Helios Herb tuto podmínku samozřejmě bezvýhradně splňují.
 • Ochrana před UVB zářením = Ochranný faktor (OF nebo SPF) - číslo, které říká, kolikrát déle lze prodloužit pobyt na slunci, aniž by hrozilo spálení. Příklad: pokud se pokožka bez jakékoliv ochrany obvykle spálí za deset minut, po nanesení přípravku s ochranným faktorem 10 lze bez obav prodloužit pobyt na slunci desetkrát - tedy až na 100 minut. Určuje tedy hlavně úroveň ochrany před spálením, tedy UVB zářením.
 • UV filtry - vytváří na pokožce barieru, a redukují tak množství UV záření pronikajícího do pokožky. Pro dosažení požadovaného stupně UVA a UVB ochrany (OF) je nutné kombinovat minerální a chemické UV filtry.
 • Minerální UV filtry - fungují na principu přirozeného odrážení slunečních paprsků (jako malá zrcátka).
 • Chemické UV filtry - absorbují sluneční záření a přeměňují ho na tepelnou energii.


Určete fototyp své pokožky

 • Fototyp 1 - reaguje velmi citlivě na sluneční záření. Velmi světlá pokožka, nikdy nezhnědne a často se spálí. Zrzavé vlasy a mnoho pih. Přirozená vlastní ochrana: 5 - 10 minut.
 • Fototyp 2 - reaguje citlivě na sluneční záření. Pokožka je světlá, opaluje se pomalu a občas se spálí. Blond vlasy a pihy. Přirozená vlastní ochrana: 10 - 20 minut.
 • Fototyp 3 - na sluneční záření reaguje normálně. Světle hnědá pokožka, rychle se opaluje a málokdy se spálí. Tmavě blond až světle hnědé vlasy, málo pih. Přirozená ochrana: 15 – 25 minut.
 • Fototyp 4 - je odolný slunečnímu záření. Snědá pokožka, velmi rychle se opaluje a téměř nikdy se nespálí. Hnědé až černé vlasy, žádné pihy. Přirozená vlastní ochrana: 20 – 30 minut.

Výběr správného ochranného faktoru
Zjistěte svůj fototyp a přirozenou ochranu své pokožky. Pamatujte, že blíže k rovníku a ve vyšší nadmořské výšce se přirozená ochrana snižuje. Určete dobu, jakou chcete strávit na slunci. Vynásobením čísla ochranného faktoru a času vaší přirozené ochrany byste měli dojít ke stejnému výsledku. Např: Fototyp 2 = 10 min přirozené ochrany x OF 20 = 200 minut bezpečného pobytu na slunci.


Zdroj foto: archiv značky

Mléka na opalování

Slunce je odpradávna zdrojem života, má blahodárný vliv na naši psychiku a napomáhá při tvorbě vitaminu D. Vysílá však k zemskému povrchu také dva druhy nebezpečných paprsků – UVA a UVB. Proti těm vás ochrání sluneční kosmetika Helios Herb. Vybírat si můžete z celé škály mlék, krémů a sprejů na opalování. Nezapomínejte, že je nutná opětovná aplikace po koupání nebo otření ručníkem.

Mléka na opalování

s obsahem betakarotenu chrání pokožku před UVB i UVA zářením.

Nízká ochrana:

OF 6

OF 10

 

Obsah: 200 ml

Mléka na opalování

s obsahem betakarotenu chrání pokožku před UVB i UVA zářením

Střední ochrana:

OF 15

OF 20

OF 25

Obsah: 200 ml nebo 400 ml

Mléka na opalování

s obsahem betakarotenu chrání pokožku před UVB i UVA zářením

Vysoká ochrana:

OF 30

OF 50

 

Obsah: 200 ml

Spreje na opalování

Spreje na opalování

s obsahem betakarotenu chrání pokožku před UVB i UVA zářením. Pohodlná aplikace.

Nízká ochrana:

OF 6

OF 10

Obsah: 200 ml

Spreje na opalování

s obsahem betakarotenu chrání pokožku před UVB i UVA zářením. Pohodlná aplikace.

Střední ochrana:

OF 15

OF 25

Obsah: 200 ml

Krémy na opalování

Krémy na opalování

s obsahem vitamínu E chrání pokožku před UVB i UVA zářením. Snadno se roztírají, nezanechávají mastný film.

Střední a vysoká ochrana:

OF 20 - střední ochrana

OF 30 - vysoká ochrana

Obsah: 75 ml

Olej na opalování

Olej na opalování

s betakarotenem a ořechovým extraktem chrání pokožku před UVB i UVA zářením. Vhodný pro již opálenou pokožku.

Nízká a střední ochrana:

OF 6
OF 15

Obsah: 150 ml

Ochrana a péče o dětskou pokožku při pobytu na slunci

Děti mají velmi citlivou pokožku, která se opaluje pomalu, ale o to rychleji se spálí. Je totiž tenčí než pokožka dospělých a proto se ještě neumí účinně bránit. Děti do šesti měsíců nevystavujeme slunečnímu záření vůbec, děti do tří let chráníme před sluníčkem tričkem, čepičkou a prostředkem s vysokým ochranným faktorem.

Dětská mléka na opalování

s obsahem D-panthenolu a se zvýšenou voděodolností chrání citlivou dětskou pokožku před UVB i UVA zářením.

Střední a vysoká ochrana:

OF 50

Obsah: 200 ml

Dětské mléko na palování

s obsahem D-panthenolu a se zvýšenou voděodolností chrání citlivou dětskou pokožku před UVB i UVA zářením.

Střední a vysoká ochrana:

OF 30

Obsah: 200 ml

Dětské spreje na opalování

s obsahem D-panthenolu chrání citlivou dětskou pokožku před UVB i UVA zářením.


Střední a vysoká ochrana:

OF 30

Obsah: 200 ml

Dětské spreje na opalování

s obsahem D-panthenolu chrání citlivou dětskou pokožku před UVB i UVA zářením.


Střední a vysoká ochrana:

OF 50

Obsah: 200 ml

Péče o pokožku po slunění

Celodenní slunění představuje pro pokožku zátěž, i když ji během dne chráníte vhodným krémem či mlékem. Po pobytu na slunci je tedy nutné pokožku hydratovat, zklidnit a regenerovat, ať už vás pokožka trochu pálí, či nikoliv. Péče po opalování pokožku nejen ochladí, ale i regeneruje a hloubkově hydratuje. Stačí si vybrat aplikaci, která vám lépe vyhovuje.

Mléka a sprej po opalování

Hydratační zklidňující emulze s obsahem aloe vera a panthenolu napomáhá k udržení přirozené rovnováhy vlhkosti v pokožce a po slunění ji intenzivně regeneruje.

 

Mléko po opalování 200 a 400 ml

Sprej po opalování 200 ml

Chytejte bronz i bez slunce

Pro všechny, kterým opalování na slunci z jakýchkoliv důvodů nevyhovuje anebo třeba jen touží po zlatavém opálení i v zimě je určena samoopalovací kosmetika. Snadno se nanáší a její efekt je patrný již po několika minutách. Při opakované aplikaci se tak můžete pyšnit opáleným vzhledem po celý rok. I bez slunce.

Samoopalovací mléko s ořechovým extraktem

je rychle vstřebatelná emulze s obsahem účinné samoopalovací složky DHA, která aktivuje v pokožce tvorbu melaninu, který za běžných okolností vzniká působením slunečního záření. Zlatavé opálení je ještě podpořeno extraktem z vlašských ořechů. Opálení tak déle vydrží. Vhodné pro všechny typy pleti.

 

Obsah: 200ml

Přijďte si nakoupit do jedné z našich prodejen

Najít nejbližší prodejnu

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít