Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny

Elsève

Elsève

První skutečný šampon

Šampon a vlasový kondicionér – to je dnes už takřka nerozlučná dvojice. Mnohé (a ano, dnes už i mnozí) z nás pak ještě přidají masku, případně bezoplachovou péči, která chrání vlasy při sušení nebo v létě proti slunci. Ještě na konci šedesátých let by přitom takové množství „lahviček na vlasy“ v koupelně působilo minimálně jako zjevení.

V této, pro mnoho z nás relativně nedávné době stačil prostě šampon. Nikoho navíc nenapadlo, že by mohl sloužit ještě k něčemu jinému než pouhému umytí vlasů. Příliš jemné nebo třepící se, nadměrně se mastící nebo naopak suché vlasy, nezvladatelné kadeře. To byly „problémy“, se kterými jste se narodily, a nenapadlo vás, že by bylo možné ovlivnit je použitím nějakého přípravku. Existoval jen šampon proti lupům, který ale stejně valný účinek neměl. V éře socialismu si o jakémkoli výstřelku každý mohl nechat jen zdát.

Nejen umýt, ale i pečovat
Málokdo u nás v té době postřehl, že se ve Francii odehrála malá revoluce v péči o vlasy. V roce 1971 si zde lidé totiž přestali vlasy jen mýt, ale začali o ně i cíleně pečovat. Byl to rok, kdy spatřil světlo světa první opravdový kondicionér. Jmenoval se Elsève a vyrobila ho společnost L’Oréal, která v té době už byla kosmetickým koncernem a mohla si dovolit vlastní laboratoře i nákladný výzkum. První kondicionér byl určen pro suché a poškozené vlasy a na rozdíl od svých předchůdců, které sloužily spíše k doladění finálního účesu, se nanášel po mytí šamponem a oplachoval se.

Novinka měla obrovský úspěch – poškozené vlasy byly uhlazenější a po uschnutí lesklejší, nepoddajné vlasy se lépe rozčesávaly. Není tedy divu, že se už v následujícím roce objevil další produkt – hutný pečující šampon se stejným jménem, který sliboval vlasy nejen umýt, ale dodat jim i potřebnou výživu: podobně jako třeba pleťový krém. L‘Oréal byl první, koho napadlo nabídnout skutečnou vlasovou kosmetiku pro pravidelné používání. Spustil tak novou éru v hygieně, která se mimo jiné projevila třeba i v tom, že si lidé začali mýt vlasy mnohem častěji. Elsève se takřka ihned ujal vedení na francouzském trhu se šampony a rozhodně neměl v plánu usnout na vavřínech.

Naopak, značka zaměřila všechny své síly právě na vlasovou kosmetiku a začala vyvíjet nová složení na míru různým typům vlasů. A také rozšířila své pole působnosti na zahraniční trhy. V osmdesátých letech už byste si Elsève mohly koupit v Japonsku, Mexiku či Brazílii a na začátku let devadesátých už skoro po celém světě. Pravda, v některých zemích se řada vlasové kosmetiky jmenuje trochu jinak – Elvive nebo třeba Elvital. Je to ale pouze z právních důvodů a jde jen o název, obal i složení zůstávají stejné.

Topmodelky, které strhly lavinu vlasové péče
Devadesátá léta jsou dnes už tak trochu „retro“, a možná i érou, na kterou rády vzpomínáme. Všechno tehdy začalo být barevnější, všechno se dalo koupit a nic nebyl problém. Na dříve poloprázdné pulty našich drogerií vtrhla lavina nových značek a barevných lahviček, ze kterých bylo najednou skoro složité si vybrat.

A byla to také éra, kdy se objevily nové ikony. Každá chtěla vypadat alespoň trochu jako Claudia Schiffer, Laetitia Casta, Cindy Crawford nebo třeba Monica Belucci. Všechny spojovala hvězdná kariéra topmodelek, ale také vlasy. Sice u každé jiná, ale vždy zdravím zářící a upravená hříva. A také vlasová kosmetika Elsève, které všechny jmenované propůjčily svou tvář.

Claudia Schiffer, někdy označovaná za Brigitte Bardot devadesátých let, se stala stálicí značky a v reklamách Elsève se s ní potkáváme dodnes. Její dokonalé blond vlasy byly a jsou cílem nejedné ženy. Splnit si svůj sen o krásných vlasech bylo možné i díky novinkám, kterými značka způsobovala malé revoluce v průběhu devadesátých let: speciální péčí pro roztřepené konečky, výživnou maskou, šamponem s multivitaminy a od roku 1995 přípravky s patentovanou látkou Céramide R, lipidem, jenž vyživuje vlasovou strukturu.

O rok později vznikla i celá stylingová řada, která se neustále rozrůstá o nové produkty, každý pro jiný typ vlasů a s jiným účinkem. A i když od vzniku prvního pečujícího šamponu uběhly už roky, během nichž se na pultech drogerií objevilo množství podobných produktů, Elsève zůstává stále legendou. A také značkou vlasové kosmetiky, o kterou je na světě největší zájem.


Zdroj foto: archiv značky

Ukázky nejznámějších produktů značky

L'Oréal Elseve - Color Vive

Šampon

L'Oréal Elseve - Color Vive

Balzám

L'Oréal Elseve - Double Elixir

Expres balzám

L'Oréal Elseve - Extraordinary Clay

Balzám

L'Oréal Elseve - Extraordinary Clay

Maska

L'Oréal Elseve - Extraordinary Clay

Šampon

L'Oréal Elseve - Extraordinary Clay

Suchý šampon

L'Oréal Elseve - Extraordinary Oil

Vyživující maska

L'Oréal Elseve - Fibralogy

Šampon

L'Oréal Elseve - Fibralogy Air

Suchý šampon

L'Oréal Elseve - Hedvábný olej

Olej na vlasy

Přijďte si nakoupit do jedné z našich prodejen

Najít nejbližší prodejnu

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít