Nakupujte dle kategorie

Inspirace

Novinky Naše značky Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny

Dermacol

Dermacol

Česká značka

50 let krásy českých žen

Dermacol -  možná výrobky s tímto názvem znáte z dětství. Nevyhrabávali jste je mamince z kabelky? Kde se vzala tato legendární česká značka? Začtěte se do její historie, je to příběh vášně a profesní zdatnosti, kterému nechybí doslova filmové prvky.
 
Píše se rok 1965. Na rohu Jungmannovy ulice a Národní třídy, ve známém paláci Adria působí Ústav kosmetiky. Proudí sem mnoho žen, protože jde o prestižní pracoviště. Mezi nimi se objeví jednoho dne i maminka s malou holčičkou, která má ve tváři névus. Nepříjemný dermatologický problém pomáhá řešit jedna z nejzkušenějších kosmetiček - Olga Knoblochová. Charismatická dáma vyráží na Barrandov, do tamních filmových studií. Výsledkem je speciální krycí přípravek, který jí pomohl. A právě tehdy se narodil Make up Cover a vzápětí podnik jménem Dermacol.

Spojení expertů z Ústavu kosmetiky a filmových odborníků se ukázalo být velmi dobrým nápadem. Inženýr Vlastimil Boublík a jeho kolegové na Barrandově byli rozhodně velmi akční. Ve velmi krátké době začaly přibývat nové výrobky a zároveň se začalo prodávat do zahraničí. Make up Cover tak prorazil až do Hollywoodu. Zvědavost vyvolal i u firmy Dior.
 
Nabídka se postupně rozšiřovala, brzy přibylo mléko na čištění pleti - Cleansing Face. V kategorii krémů se do historie zapsaly přípravky v elegantních skleněných lahvičkách -  Lady Cream, Refreshing Cream či Princess Cream.
 
Když jde o krásu, nemohly chybět barvičky - na řadu tedy přišla i dekorativní kosmetika. Jako první to byly stíny na oči. Kazetky se vyráběly v Davli. Na začátku byly 4 odstíny, později už 12. Nejdřív se vyvíjely stíny pevné, pak sypké.

Dermacol se  později na začátku 90. let oddělil od Filmových studií Barrandov, ještě jedenáct let se ale vyrábělo v tamních ateliérech. V té době ovšem značka poněkud ztratila na dřívějším lesku.

Nová éra rozkvětu nastává po roce 2002. Výroba se stěhuje do Ruzyně a Dermacol přechází do rukou manželů Věry a Vladimíra Komárových. Následuje vývoj plejády nových výrobků, které zkrášlují nejen české ženy. Značku symbolizují v dalších letech tváře jako Iva Kubelková, Andrea Verešová, Lucie Borhyová, Taťána Kuchařová a řada dalších. Současné produkty se pro vás vyrábějí ve špičkové továrně v Brně. Právě tam se míchají přípravky pro vaši krásu. 

Před dvěma lety také Dermacol otevřel poprvé nové vlastní prodejny v pražských obchodních centrech. Sortiment značky je velmi pestrý: 250 barev laků na nehty, 198 barev očních stínů, 84 barevných lesků a rtěnek, 68 barev make-upů či 10 vůní sprchových gelů Aroma Ritual.

A paní Olga Knoblochová? Ta vypadá prakticky stále stejně a hlavně je stále stejně pozitivně naladěna a vyzařuje sílu a energii, kterou by mohla rozdávat. Je velmi ráda, že se manželům Komárovým podařilo navázat na zlaté roky Dermacolu a že značka dál den co den zkrášluje české ženy.

Zdroj foto: archiv značky

Ukázky nejznámějších produktů značky

Dermacol

Pudr s reliefem

Dermacol - 24h Control

Make up

Dermacol - BT CELL

Krém

Dermacol - Gold Elixir

Maska

Dermacol - HYALURON THERAPY 3D

Denní krém

Dermacol - Imperial

Řasenka

Dermacol - ONE COAT

Lak na netry

Dermacol - Satin Base

Make up

Dermacol - Sensitive

Odličovač očí

Dermacol-Princess Cream

Krém

Přijďte si nakoupit do jedné z našich prodejen

Najít nejbližší prodejnu

Na infolince jsme vám k dispozici v pracovní dny 8:00 - 16:30

Vypočítej mi slevu
Získat za body
Zavřít