Inspirace

Vlasy Obličej Tělo

Nákup

Eshop Akce Teta Klub Služby Prodejny

Rexona

Rexona

Stoletá cesta od hojivé mastičky ke slavnému antiperspirantu

Rexona, která dnes patří do impéria Unilever, debutovala v roce 1908 výrobou hojivých mastí. Značku stvořila australská lékařka Alice Shefferová a její muž, chemik Samuel Fuller Sheffer. V současné době je Rexona nepostradatelný  antiperspirant. Má více než deset produktových řad. A jsou s ní spojeny známé tváře - od tenistky Steffi Grafové až po špičkové hráče rugby či experty na přežití.

Hlavním cílem talentované lékařky Alice Shefferové bylo přijít s přípravky, které jsou účinné a zároveň i dobře voní. Prvním známým produktem Rexony byla hojivá mast na pupínky a vyrážky všeho druhu, ulevující i pokožce spálené sluncem. Australští pamětníci nedali dopustit na malou zelenou plechovku trojúhelníkového tvaru, která se rychle stala jedničkou na trhu s mastičkami a hojila nejrůznější neduhy kůže.
 
Dnes nejznámější produkt Rexony, antiperspirant, byl představen v 60. letech 20. století. To už ale Rexona patřila pod Unilever. Antiperspirant se na pultech obchodů objevil nejprve ve Finsku a odtud se rozšířil do celého světa.
 
V současné době nabízí Rexona více než deset produktových řad pro muže i ženy. Ty nejúčinnější se přitom doporučuje nanášet ještě před spaním a slibují, že ochrání před pocením a zápachem celý následující den.
 
Rexonu nyní najdete na různých trzích pod různými názvy: jako Rexonu ve většině zemí světa, jako Sure ve Velké Británii, Irsku a Indii, jako Rexenu v Japonsku a Koreji, jako Shield v Jihoafrické republice a jako Degree na jejích největších trzích, tedy v USA a v Kanadě. Díky rostoucí popularitě se Rexona (a její mutace) dostala na první příčku světového žebříčku v prodejích antiperspirantů.

Značku během let propagovala řada známých osobností. V roce 1994 to byla někdejší tenisová šampionka Steffi Grafová. K těm dnešním patří například ragbyová reprezentace Nového Zélandu All Blacks, ale také ragbisté Jihoafrické republiky, tým F1 Lotus, vrcholoví freerideři, basejumpeři nebo experti na přežití. Zdroj foto: archiv značky
 

Ukázky nejznámějších produktů značky

Rexona - Cool Pink

Deodorant

Rexona - Men - Invisible Black&White 48h

Deodorant

Rexona - Men - maximum protection - Extreme_Fresh

Deodorant

Rexona - Men - Motionsense

Deodorant

Rexona - Motionsense

Deodorant anti-perspirant - stick

Rexona - Motionsense

Deodorant anti-perspirant - sprej

Rexona - Motionsense

Deodorant anti-perspirant - Roll-on

Rexona - Women - maximum protection - SensitiveDry

Deodorant

Přijďte si nakoupit do jedné z našich prodejen

Najít nejbližší prodejnu
x